Dorota Miśkiewicz: marzę o wspólnej płycie z tatą

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 12:51
- Mamy już sporo repertuaru, który chcielibyśmy nagrać i wydać jeszcze w tym roku - o swoich planach opowiedziała w Dwójce znakomita wokalistka.
Audio
  • Dorota Miśkiewicz o swoich muzycznych planach (Poranek Dwójki)

Dorota Miśkiewicz mówiła, że pracuje ze swoim ojcem Henrykiem, wybitnym jazzowym saksofonistą, nad piosenkowymi aranżacjami jego utworów. Ponadto w audycji zapowiadała swoje najbliższe koncerty. Na części z nich artystka wystąpi z programem z płyty "Piano.pl", która jest hołdem złożonym polskiej pianistyce. - Podczas koncertów te piosenki dostają nowe życie i są wykonywane za każdym razem trochę inaczej.

Dorota Miśkiewicz zapraszała na koncert w warszawskim Teatrze Roma, zaplanowany na 5 lutego, podczas którego wystąpi z kilkunastoma pianistami. Wokalistka mówiła też o współpracy z z zespołem Kwadrofonik i muzyce Lutosławskiego.

***

Prowadzi: Tomasz Szachowski

Gość audycji: Dorota Miśkiewicz (wokalistka)

Data emisji: 18.01.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch/mko

Czytaj także

Mateusz Smoczyński: nie znam lepszej biografii niż "Ja, Urbanator"

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2018 08:00
- Główną przyczyną, dlaczego ta książka jest aż tak interesująca, jest oczywiście bujne życie Michała Urbaniaka. Jednak gdyby nie sposób, w jaki Andrzej Makowiecki to opowiedział, cała historia na pewno byłaby mniej barwna i wciągająca - mówił w Dwójce skrzypek znany m.in. z zespołu Atom String Quartet.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mieczysław Kosz. Legenda jazzu z zamojskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 18:00
- Gdy zacząłem interesować się grą na fortepianie, sięgnąłem po nagrania Mieczysława Kosza. To niesamowite, jak w zaledwie czternaście lat, osiągnął tak wielkie wtajemniczenie i światowy poziom artystyczny. To dla mnie tajemnica – mówił w Dwójce Leszek Możdżer.
rozwiń zwiń