X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Opera Wrocławska. Co dalej z dolnośląską kulturą?

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 08:50
- Zarząd województwa dolnośląskiego pod koniec marca podjął uchwałę o odwołaniu dyrektora Opery Wrocławskiej Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego. Wojewoda nie chce jednak tego odwołania. 19 kwietnia upływa termin podjęcia decyzji i wiele wskazuje na to, że podtrzyma swoje stanowisko. Urząd Marszałkowski będzie musiał skierować sprawę do sądu – mówił w Dwójce Piotr Osowicz.
Audio
  • Piotr Osowicz o działaniach dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego i kwestii dofinansowania tamtejszych instytucji kultury (Poranek Dwójki)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

Gość audycji przypomniał, że władze regionu odwołały Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego z funkcji dyrektora Opery Wrocławskiej twierdząc, iż naruszył ustawy o finansach publicznych i prowadzeniu instytucji kultury. Kontrole przeprowadzone przez NIK oraz urzędników marszałka wykazały w placówce nieprawidłowości finansowe.

- Oliwy do ognia dolał Kazimierz Kimso, szef dolnośląskiej "S", który oskarżył władze regionu o to, że decyzja o odwołaniu dyrektora opery "była na biurku przed kontrolami", a w całej sprawie chodzi o działkę wartą 25 mln zł – zauważył Piotr Osowicz dodając, że wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak wstrzymał marcową decyzję władz regionu o odwołaniu dyrektora opierając się na negatywnej opinii ministra kultury Piotra Glińskiego.

Dolnośląski marszałek Cezary Przybylski znalazł pieniądze na podwyżki dla pracowników instytucji kultury, ale poza pulą znalazła się m.in. Opera Wrocławska. Co dalej? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Piotr Osowicz (dziennikarz Polskiego Radia)

Data emisji: 17.04.2019

Godzina emisji: 9.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Najdzielniejszy z rycerzy". Penderecki dla dzieci w Operze Wrocławskiej

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 11:58
- To świetna opera, piękna muzyka, wspaniała historia. Maestro pisał ją równolegle do pisania "Stabat Mater". Jeżeli prawdą jest to, co mówi, że jedną rzecz pisał lewą ręką, a drugą prawą, to ja mu bardzo zazdroszczę takich umiejętności - mówił w Dwójce Tomasz Cyz, reżyser premierowego spektaklu w Operze Wrocławskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przed premierą: "Don Giovanni" w Operze Wrocławskiej

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 10:04
Reportaż z przygotowań do premiery arcydzieła literatury operowej w reżyserii André Hellera Lopesa.
rozwiń zwiń