X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dla kliniki "Budzik". Koncert pamięci Krzysztofa Komedy

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2019 13:00
-  Charytatywny koncert to wspaniała idea. Pięć lat dla kliniki "Budzik" działającej bardzo intensywnie to długi okres czasu. Wiele urządzeń rehabilitacyjnych zostało nim nadszarpniętych i wymaga wymiany, a brakuje na to środków. Podkreślić jednak trzeba, że opieka lekarska dla dzieci w klinice jest nieodpłatna i taką pozostanie – mówił w Dwójce dr Maciej Piróg, dyrektor kliniki.
Audio
  • Spotkanie z dr Maciejem Pirogiem, dyrektorem kliniki "Budzik" (Poranek Dwójki)
Plakat promujący koncert
Plakat promujący koncertFoto: Mat. promocyjne

Koncert organizowany w 50. rocznicę śmierci Krzysztofa Komedy ma charakter charytatywny, a całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na remont kliniki dla dzieci w śpiączce "Budzik". Przypomnijmy, że Krzysztof Komeda przed odejściem przebywał w śpiączce.

- Specyfiką postępowania z pacjentem w śpiączce jest to, że rehabilitacja trwa latami. Pobyt dziecka w "Budziku" trwa rok, a kiedy wraca ono do domu, wymaga dalszej specjalistycznej opieki, a no to już potrzebne są środki. Dochód z koncertu będzie tu wielkim wsparciem – powiedział gość audycji.

W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego dla podopiecznych kliniki "Budzik" zagrają: Włodek Pawlik Trio, Maria Sadowska z zespołem, Agnieszka Wilczyńska, Andrzej Jagodziński Trio, Piotr Baron i Michał Tokaj.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której rozmawialiśmy o szansach, jakie stoją przed pacjentami i potrzebach kliniki "Budzik".

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: dr Maciej Piróg (dyrektor kliniki "Budzik")

Data emisji: 23.04.2019

Godzina emisji: 9.30

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Komeda. Co go łączyło z Częstochową?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 14:16
- Krzysztof Komeda w Częstochowie spędził czasy okupacji. Miał osiem lat, kiedy tam się pojawił. I to tam właśnie powstał jego pseudonim "Komeda" - mówił Michał Gawlicz, który w Czwórce pojawił się, aby opowiedzieć o koncercie "Trzy dźwięki Komedy".    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ewa Błaszczyk: tajemnica i cud są wpisane w nasze życie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 21:00
- Słowo "cud" funkcjonuje w moim życiu i doświadczeniu. Nie skreśliłam go tak, jak robi to wielu ludzi, domagając się twardych dowodów. Wydaje mi się, że jest jakaś tajemnica w naszym mózgu, w zapisie zdarzeń i harmonii świata. W naszej klinice wybudziły się 54 osoby i to jest właśnie cudowne – mówiła w Dwójce znakomita aktorka i prezes Fundacji "Akogo?".
rozwiń zwiń