X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Komeda. Co go łączyło z Częstochową?

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2017 14:16
- Krzysztof Komeda w Częstochowie spędził czasy okupacji. Miał osiem lat, kiedy tam się pojawił. I to tam właśnie powstał jego pseudonim "Komeda" - mówił Michał Gawlicz, który w Czwórce pojawił się, aby opowiedzieć o koncercie "Trzy dźwięki Komedy".    
Audio
  • "Trzy dźwięki Komedy" - niezwykły, multimedialny koncert w Częstochowie (Stacja Kultura/Czwórka)
Krzysztof Komeda
Krzysztof Komeda Foto: PAP/CAF
Sprawdź też:
Wacław Zimpel PAP 1200x660.jpg
"Planetarny folklor" Wacława Zimpla

"Trzy dźwięki Komedy" to wydarzenie plenerowe, które odbędzie się na Placu Biegańskiego w Częstochowie już 27 maja, wpisując się w cykl wydarzeń, które miasto poświęca artystom z nim związanym. Skąd jego tytuł? - Jest nieprzypadkowy, a nadaliśmy go z Marzeną Kopczyńską-Ulrich, reżserką tego widowiska. Potęga Komedy polegała na tym, że on z prostych trzech dźwięków potrafił zbudować genialny materiał muzyczny, zostawiając otwarte ścieżki dla kolejnych interpretacji - tłumaczył Michał Gawlicz.

- Do Krzysztofa Komedy trzeba odnosić się z szacunkiem. Zrobimy wszystko, żeby nasz koncert zapadł w pamięć słuchaczy - przekonywał zaproszony gość. - Koncert będzie multimedialny, bo chcemy ludzi przenieść w atmosferę kina i filmu. Wpleciemy w to jednak także kamienie milowe jazzu takie jak "Astigmatic" oraz elementy biografii muzyka - zdradzał Michał Gawlicz.

Posłuchaj też:
Pianohooligan 1200.JPG
Pianohooligan: chcę przyciągać nieoczywistością

Kierownictwo muzyczne nad wydarzeniem "Trzy dźwięki Komedy" objął Wojtek Mazolewski, a słuchając nagrania audycji przekonacie się, jakie inne gwiazdy będzie można na nim zobaczyć i usłyszeć. Dowiecie się także, dlaczego Krzysztof Komeda wrócił w do Częstochowy w latach 60. ubiegłego stulecia.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Michał Gawlicz (Zakład Koncertowo-Wydawniczy Artakcja)

Data emisji: 19.05.2017

Godzina emisji: 10.33

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Radzimir Dębski: w muzyce do "Sztuki kochania" jest kobiecość

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2017 12:41
Premiera "Sztuki kochania. Historii Michaliny Wisłockiej" już 27 stycznia, a w "Stacji Kultura" rozmawialiśmy z Radzimirem Dębskim, kompozytorem, dyrygentem i producentem, twórcą muzyki do nowego obrazu Marii Sadowskiej. W czym tkwi siła tego filmu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Brzmienie Opola w głowie Wojtka Mazolewskiego

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2017 13:28
Artysta, tworzący głównie w kręgach muzyki alternatywnej i jazzu, we współpracy z Narodowym Centrum Polskiej Piosenki oraz z Prezydentem Miasta Opola, przygotowuje utwór z okazji 800-lecia tego miasta w południowej Polsce.   
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszechobecna muzyka. Jakie ma funkcje społeczne?

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2017 14:07
- Po pierwsze estetyczne, ale też integracyjne, bo skupia ludzi wokół tych samych wartości, a także emocjonalne, wychowawcze i terapeutyczne - mówiła dr Katarzyna Wyrzykowska, socjolog muzyki i kultury, z którą Damian Sikorski rozmawiał podczas konferencji "Muzyka jako zjawisko społeczne" na warszawskim UKSW.  
rozwiń zwiń