X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Krótka historia jednego zdjęcia". Obrazowo o świecie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 13:05
- Zdjęcie, coś uchwycone w ułamku czasu i zatrzymane dla nas na zawsze, ma największy potencjał, żeby opowiedzieć jakąś ciekawą historię. Próbowałem w ten sposób dzielić się swoją wiedzą i swoimi pasjami, no a internet był miejsce, gdzie najłatwiej było rozpocząć taką przygodę. Na początku była to zabawa dla znajomych, ale widocznie formuła się przyjęła - mówił w Dwójce Jakub Kuza.
Audio
  • Jakub Kuza o swojej książce "Krótka historia jednego zdjęcia" (Poranek Dwójki)

Pierwsze na świecie zdjęcie - Widok z okna w Le Gras, fotografia ze spaceru Albert Einsteina i Marii Skłodowskiej-Curie, spotkanie Thomasa Manna z pisarzami polskimi, Katarzyna Kobro i Władysław Strzemiński na plaży w Chałupach, ratownik Ronald Reagan w swoim miejscu pracy, portrety Sonji Ziemann i Marka Hłasko, Witolda Gombrowicza i Rity Labrosse, fotografia Zbigniewa Brzezińskiego podczas partii szachów z Menachemem Beginem. To tylko kilka spośród ponad 100 innych ważnych zdjęć z historii świata, które zobaczymy w książce "Krótka historia jednego zdjęcia". 

Gdzie Jakub Kuza, autor publikacji, szukał tych fotografii? Które z nich nie mogło pojawić się na znanym portalu społecznościowym, gdzie dostępny jest fanpage "Krótka historia jednego zdjęcia"? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Paweł Siwek

Gość: Jakub Kuza (autor książki "Krótka historia jednego zdjęcia")

Data emisji: 21.05.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zdjęcia z państw napromieniowanych Rosją

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 19:00
- Robiliśmy zdjęcia w krajach byłego ZSRR, z wyjątkiem Rosji, ale to ona jest wspólnym mianownikiem tych fotografii - mówił o wystawie "Stracone terytoria. OSAD" Rafał Milach z kolektywu Sputnik Photos.
rozwiń zwiń