X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grażyna Barszczewska: życie zawodowe wyprzedza moje marzenia

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2019 11:52
- Nie było takiego czasu, żebym czekała, aż zadzwoni telefon. Różnie to rzeczywiście było, czasem więcej było teatru, czasem więcej filmu czy telewizji. W latach 70. właściwie nie wychodziło się z telewizji, a to Teatr TV, a to "Kobry" czy film. Nigdy też nie wyszłam w teatru, ciągle jestem do niego przypisana, nie byłam nigdy wolnym strzelcem - mówiła w Dwójce znakomita aktorka.
Audio
  • Grażyna Barszczewska o książce "Amantka z pieprzem" (Poranek Dwójki)

Na swoim koncie ma wiele niezapomnianych ról, a wśród nich m.in. Stellę w "Fantazym" w reż. Macieja Prusa, chorą i porzuconą tancerkę Gizellę w "Dwoje na huśtawce" w reż. Kazimierza Kutza, siostrę Ratched w "Locie nad kukułczym gniazdem" w reż. Jana Buchwalda. Jan Łapicki obsadził ją w "Zemście" jako Podstolinę, Andrzej Wajda w "Panu Tadeuszu" jako Stolnikową. Na długo w pamięci pozostanie jej rola w monodramie "Pani z Birmy" o opozycjonistce Aung San Suu Kyi. A także kreacje, jakie stworzyła w Teatrze Polskiego Radia, za które w 1999 roku otrzymała Wielkiego Splendora.

Niedawno ukazała się książka "Grażyna Barszczewska. Amantka z pieprzem". To pogłębiony wywiad, jaki z aktorką przeprowadził Grzegorz Ćwiertniewicz. - To bardzo poważny partner, który namówił mnie do tego pomysłu. Traktuję to jako rozmowę, nie biografię. Grzegorz to osoba o ogromnej wiedzy i wrażliwości. Trzeba takiemu partnerowi oddać kawałek duszy. Tak zaczęła się nasza przyjaźń - tłumaczyła bohaterka i współautorka książki.

Jaki inny artystyczny zawód mogła wybrać Grażyna Barszczewska? Co w jej życiu zmieniło niepowodzenie, jakie spotkało ją na warszawskiej PWST? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Jakub Kukla

Gość: Grażyna Barszczewska (aktorka)

Data emisji: 29.05.2019

Godzina emisji: 9.30

Materiał został wyemitowany w audycji Poranek Dwójki.

pg/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grażyna Barszczewska: nigdy nie byłam luzaczką

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 18:00
- Co gorsza, wraz z wiekiem mam coraz większą tremę, czuję coraz większą odpowiedzialność, słyszę coraz więcej niedostatków, co powoduje, że jeszcze ciężej pracuję - opowiadała w Dwójce znakomita aktorka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grażyna Barszczewska: proza Myśliwskiego jest jak scenariusz filmowy

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 13:00
- Czytając jego książki, czuję zapach, widzę kolory. To niezwykła literatura - podkreślała aktorka, polecając książki prozatorskie, w tym ostatnią - "Ucho igielne", Wiesława Myśliwskiego.
rozwiń zwiń