X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grażyna Barszczewska: nigdy nie byłam luzaczką

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2017 18:00
- Co gorsza, wraz z wiekiem mam coraz większą tremę, czuję coraz większą odpowiedzialność, słyszę coraz więcej niedostatków, co powoduje, że jeszcze ciężej pracuję - opowiadała w Dwójce znakomita aktorka.
Audio
Grażyna Barszczewska
Grażyna BarszczewskaFoto: Igor Miszczuk

Grażyna Barszczewska 1 maja będzie obchodzić 70. urodziny. Jubileusz ten w audycji był pretekstem do wspominania najważniejszych momentów kariery naszego gościa. - W młodości chodziłam do szkoły muzycznej. Był taki czas, że chciałam się wybrać na dyrygenturę, ale moja polonistka w klasie maturalnej zasugerowała mi egzaminy do szkoły teatralnej - opowiadała Grażyna Barszczewska.

Aktorka zdradzała kulisy relegowania z warszawskiej szkoły aktorskiej, co po części wiązało się z tym, że Ryszarda Hanin widziała ją na scenie w roli kurtyzany. Grażyna Barszczewska mówiła też o swojej pracy w jury radiowego festiwalu "Dwa Teatry" i swoich najważniejszych doświadczeniach aktorskich. W audycji słuchaliśmy piosenek w wykonaniu aktorki i fragmentów jej ról w Teatrze Polskiego Radia. Mówiliśmy także o przygotowywanej na 21 kwietnia premierze spektaklu "Niezatańczone tango" według prozy Wiesława Myśliwskiego.

***

Rozmawiały: Małgorzata Szymankiewicz i Joanna Szwedowska

Gość: Grażyna Barszczewska (aktorka)

Data emisji: 17.04.2017

Godzina emisji: 16.00

bch/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sylwester Chęciński: robienie komedii to mordęga

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 19:00
– Ten rodzaj komedii, który ja preferuję, wymaga niestety bardzo ciężkiej harówy – mówił słynny reżyser, który 20 marca odebrał nagrodę Złotego Orła za osiągnięcia życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Duda-Gracz: już nie pakuję ołówka w Szekspira

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2017 20:00
- Na początku, gdy pracowałam na cudzych tekstach wielkich pisarzy, popełniałam błąd ogromny, bo zaczęłam im dopisywać, zmieniać, poprawiać - wyznawała w Dwójce jedna z najciekawszych polskich reżyserek teatralnych.
rozwiń zwiń