X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nie tylko Chopin i Kieślowski. Polska kultura w Chinach

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 11:43
- Trzeba się wsłuchiwać w ten puls bicia serca i emocji, jakie są w Chinach. Znaleźć różnice w kulturze, jakie są między tym krajem a Polską, i starać się budować pomosty - mówił Wojciech Majewski, inicjator i dyrektor Festiwalu "Polskie Kręgi Sztuki w Chinach".
Audio
  • Wokół Festiwalu "Polskie Kręgi Sztuki w Chinach" (Poranek Dwójki)

Jak przyznał gość Dwójki, w przypadku Festiwalu "Polskie Kręgi Sztuki w Chinach" można mówić o sukcesie frekwencyjnym. Koncerty pianisty Grzegorza Niemczuka, które miały miejsce w najbardziej prestiżowych salach w Państwie Środka, kończyły się aplauzem, a niektóre transmisje wideo tych występów oglądało 50-60 tysięcy internautów. - Kluczem jest tu Chopin, ale na "Przypadku" Kieślowskiego była pełna sala, tak samo na "Seksmisji" czy na "Kanale". Chińczycy są ciekawi Polski - podkreślał Wojciech Majewski.

Z drugiej strony jednak, o czym również była mowa w audycji, należy zintensyfikować promocję polskiej kultury w Chinach (nie tylko dlatego, że Państwo Środka to ogromny rynek dla polskich artystów).

Drugi z gości "Poranka Dwójki", Grzegorz Niemczuk, opowiadał m.in. o swoich wrażeniach z chińskiej trasy koncertowej oraz o tym, jak wygląda edukacja muzyczna w tym kraju.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Wojciech Majewski (inicjator i dyrektor Festiwalu "Polskie Kręgi Sztuki w Chinach"), Grzegorz Niemczuk (pianista)

Data emisji: 26.06.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

jp/bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Where is Poland?". Zabory oczami cudzoziemca

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 10:00
- Natrafiliśmy na zapomnianą książkę o Polsce Georga Brandesa, duńskiego pisarza i krytyka, i to on jest naszym przewodnikiem przez ostatnie trzy dekady rozbiorów – mówił Patryk Zakrzewski, współtwórca serwisu internetowego "Where is Poland?".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koncertowa podróż Marcin Wasilewski Trio

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 10:12
- W tym roku zbiegło się kilka rocznic. Nasze ćwierćwiecze, 50. rocznica śmierci Krzysztofa Komedy oraz półwiecze istnienia wytwórni ECM. W trakcie koncertów będziemy temu dawać wyraz. Chcemy też złożyć hołd Tomaszowi Stańce, bo to, że wziął nas pod swoje skrzydła było dla nas wielką przygodą i nobilitacją – mówił w Dwójce Sławek Kurkiewicz, kontrabasista Marcin Wasilewski Trio.
rozwiń zwiń