X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Urszula Kucharska: nasz festiwal ma formułę muzycznego eseju

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 10:31
- Ideą przewodnią tegorocznej odsłony jest fenomen eksperymentu w przestrzeni stworzonej przez idiomatyczne dla stylu reguły. Innymi słowy chodzi o relację między swobodą artystyczną a tradycją - mówiła w Dwójce dyrektor artystyczna XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej.
Audio
  • Anna Urszula Kucharska o programie XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej (Poranek Dwójki)
Plakat festiwalu
Plakat festiwaluFoto: materiały prom.

Logo - Julliet EM Festival_1200.jpg
XI Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej

Festiwal odbędzie się w Białymstoku w dniach 20 lipca - 4 sierpnia. To pierwsza w regionie impreza cykliczna o międzynarodowym charakterze, poświęcona profesjonalnemu wykonawstwu muzyki dawnej. Tym, co jeszcze wyróżnia to wydarzenie jest formuła abstrakcyjnego "muzycznego eseju", w którym poszczególne wydarzenia dni festiwalowych stanowią artystyczną interpretację tytułu-tematu edycji.

W tym roku hasło przewodnie festiwalu to "Archetyp, idiom i eksperyment". - Proponujemy przyjrzenie się muzyce dawnej przez pryzmat tych trzech kategorii. Archetypów obecnych w inspiracjach kompozycji. Idiomów krystalizujących się w postaci nowych form muzycznych oraz samego języka poszczególnych instrumentów. No i wreszcie eksperymentu, a więc tej kategorii niezbędnej w znajdowaniu nowych środków wyrazu i wzmocnieniu funkcji konatywnej muzyki - tłumaczyła Anna Urszula Kucharska.

Wszystkie elementy wydarzenia – koncerty, imprezy towarzyszące (prelekcje, projekcje filmów, warsztaty), noty programowe w festiwalowych broszurach, grafika informacyjna – spięte są tematyczną ideą przewodnią. Idea ta ogniskuje się na wybranym aspekcie estetycznym epoki, filozofii czy socjologii sztuki.

Muzyka jakiego okresu będzie prezentowana na tegorocznym festiwalu? Gdzie, poza Białymstokiem, odbywać będą się koncerty? O tym w nagraniu audycji.

Patronem medialnym XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. Julitty Sleńdzińskiej (Julliet EM Festival) jest radiowa Dwójka.

***

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Anna Urszula Kucharska (dyrektor artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej im. J. Sleńdzińskiej)

Data emisji: 18.07.2019

Godzina emisji: 8.30

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ewa Obniska: muzyka dawna jest moją duchową ojczyzną

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 19:12
- Zawsze fascynowała mnie dawna historia, dawna literatura i dawne malarstwo. Kiedy więc zaczynałam pracę w radiu pomyślałam o muzyce dawnej właśnie, bo jej w tym wszystkim, co mnie otaczało najbardziej brakowało. I tak zaczęła się moja wielka przygoda – mówiła w Dwójce wybitna muzykolog.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Harry Christophers: ta muzyka ma właściwości lecznicze dla ducha

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 10:00
- Na przestrzeni ostatnich 5-10 lat obserwuję wielki wzrost zainteresowania muzyką chóralną. Sądzę, że to rezultat czasów, w jakich żyjemy. Ludzie potrzebują czegoś, co duchowe - mówił Harry Christophers, założyciel i dyrygent brytyjskiego chóru The Sixteen.
rozwiń zwiń