X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Laszuk: Robert Brylewski opowiadał o innym świecie

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 10:48
- "Złota Skała" to jest trochę taki utopijny pomysł, do którego się odwołujemy, bo to cała twórczość muzyczna, ale też ideowe przesłanie Roberta Brylskiego w wielu jego odsłonach muzycznych - mówił gość Dwójki, który jest reżyserem spektaklu o legendarnym polskim muzyku rockowym, liderze i współzałożycielu zespołów punkrockowych.
Audio
  • Grzegorz Laszuk o spektaklu "Złota Skała. Opowieśc o Robercie Brylewskim" (Poranek Dwójki)

Mógł być gwiazdą, ale nie był – wybór czy przypadek? Mógł zarabiać wielkie pieniądze, ale ledwie wiązał koniec z końcem – wybór czy przypadek? Mógł znaleźć spokojną przestrzeń poza systemem, którego nienawidził, ale wciąż działał w jego granicach. Te pytania padają w spektaklu "Złota skała. Opowieść o Robercie Brylewskim". Dla niego sztuka była marzeniem o lepszym świecie. Marzeniem o Złotej Skale. - Wszędzie i zawsze opowiadał o takim innym, alternatywnym świecie, który starał się stworzyć osobiście, ale też poprzez współtworzenie polskiej, niezależnej sceny muzycznej - mówił gość Dwójki.

- Tytuł spektaklu "Złota Skała" zaczerpnęliśmy z nazwy studia, które Robert założył w latach 90. To była taka odpowiedź na potrzebę posiadania własnego miejsca, w którym można by nagrywać niezależną polską muzykę punkową, reggae, alternatywę - wyjaśniał reżyser, Grzegorz Laszuk podkreślając, że studio nie było pomysłem biznesowym, tylko rodzajem misyjnej działalności. - Wiadomo, że rok 1989 to wielkie przemiany, ale nie wszyscy mogli się jakoś odnaleźć w tym miejscu. To był wielki dar od Roberta, który sam przeszedł wiele zawirowań jako muzyk: otworzył studio dla niezależnych artystów i artystek, którzy mogli nagrać pierwsze demo.

Dlaczego Robert Brylewski nie stał się gwiazdą? Z jakiego powodu nie był promowany przez duże wytwórnie płytowe? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził:  Tomasz Obertyn

Gość: Grzegorz Laszuk (reżyser spektaklu Złota skała. Opowieść o Robercie Brylewskim")

Data emisji: 20.09.2019

Godzina: 8.30

am/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Harper". Spektakl o duchowym przebudzeniu

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2016 09:00
W "Poranku Dwójki" spotkaliśmy się z Agnieszką Warchulską, odtwórczynią tytułowej roli w premierowym przedstawieniu Teatru Dramatycznego w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chór kobiet”. Współczesna diagnoza rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2017 10:30
- Wierzę, że w chórze i głosie ludzkim tkwi bardzo rewolucyjny potencjał. Dla mnie to siła społeczna i polityczna, która daje szansę wzięcia na warsztat najbardziej palących problemów współczesnego świata - powiedziała Marta Górnicka, twórczyni nowoczesnej formy teatru chórowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wania, Sonia, Masza i Spike". Amerykańska sztuka jak z Czechowa

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 11:34
- Christopher Durang, autor tego dramatu, mówi, że wrzucił tematy i postaci z Czechowa do amerykańskiego blendera, wymieszał je i wyskoczyła mu sztuka - powiedział w Dwójce Maciej Kowalewski, reżyser spektaklu przygotowywanego w warszawskim Teatrze Polonia.
rozwiń zwiń