Pięć polsko-światowych projektów na Jazz Jamboree 2019

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2019 12:48
- Specyfiką Jazz Jamboree ostatnich lat jest to, że pokazujemy krajowych wykonawców, którzy współpracują ze światowymi gwiazdami. W przypadku tegorocznego festiwalu mamy aż pięć takich projektów - mówił w Dwójce Mariusz Adamiak, szef jednego z najważniejszych kulturalnych wydarzeń w Europie.
Audio
  • Mariusz Adamiak o festiwalu Jazz Jamboree 2019 (Poranek Dwójki)

Marek Napiórkowski fot. Jacek Poremba 1200.jpg
Marek Napiórkowski: nowa płyta zaczęła się od Davida Bowie

Kuba Więcek & Gawęda Quintet feat. Ralph Alessi, Jamaaladeen Tacuma/Artur Majewski/Vasco Trilla, Mieko Miyazaki/Loup Barrow/Bond, Marek Napiórkowski "HIPOKAMP" feat. MinoCinelu i Adam Pierończyk, Lucky Peterson & The Organizations feat. Tamara Tramell - oto polskie akcenty na rozpoczynającym się już w najbliższy czwartek (24.10) legendarnym Jazz Jamboree.

Który z polsko-światowych projektów otworzy wydarzenie? Jakie światowe gwiazdy wystąpią na nim w trakcie dwóch festiwalowych tygodni? Kto może się okazać czarnym koniem? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Mariusz Adamiak (promotor muzyki jazzowej, szef Jazz Jamboree)

Data emisji: 21.10.2019

Godzina emisji: 8.30

pg/bch

Czytaj także

Stacey Kent: wiersze Szymborskiej są porażające i piękne

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2019 12:35
- Każdy z nas urodził się gdzie indziej, wychowywał się w innych okolicznościach i czasach, mówi innym językiem. Niezależnie od tego, wiersze polskiej poetki dotykają nas równie mocno - mówiła w Dwójce amerykańska wokalistka jazzowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Leszek Możdżer: Mieczysław Kosz na rok zamieszkał w moim domu

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2019 18:00
- Dostałem wymarzone dla kompozytora zamówienie, ponieważ  miałem odwzorować muzycznie postać szalonego ociemniałego pianisty, który rozbłysnął światłem swojego talentu i zniknął - znakomity pianista opowiadał w Dwójce o pracy przy filmie "Ikar. Legenda Mietka Kosza".
rozwiń zwiń