Ilu było Jonaszów Koftów? Biograf o słynnym artyście

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 10:00
- Nie da się uchwycić jednego Jonasza Kofty, każdy ma o nim swoją prawdę, swoje wspomnienie. Ja te puzzle składam – podkreślał Piotr Derlatka, autor książki "Jego portret. Opowieść o Jonaszu Kofcie".
Audio
  • Piotr Derlatka o swojej książce "Jego portret. Opowieść o Jonaszu Kofcie" (Poranek Dwójki)

- Jest Jonasz z krainy absurdu, który współtworzył ze Stefanem Friedmannem doskonałe audycje radiowe. Jonasz tekściarz, dostarczyciel tekstów piosenek najlepszym ówczesnym wykonawcom. Jonasz poeta, który wybrał sobie za patrona Rimbauda. W końcu: Jonasz malarz - wyliczał biograf.

Jonasz Kofta. Serwis specjalny Polskiego Radia>>>

Jaki wspólny mianownik wyłania się z tych różnych opowieści? Jakie "poszarpane i niepełne" opowieści rodzinne Koftów próbuje odtworzyć w swoje książce Piotr Derlatka? Co frapuje, a co zaskakuje w portrecie Jonasza Kofty? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Goście: Piotr Derlatka (autor książki "Jego portret. Opowieść o Jonaszu Kofcie")

Data emisji: 13.11.2019

Godzina emisji: 8. 30

jp/bch

 


Czytaj także

"Jonasz Kofta był jak internet"

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2016 20:12
- Jak człowiek czegoś nie wiedział, to mógł iść z tym do Jonasza – tak o słynnym piosenkarzu i poecie mówił w Dwójce jego przyjaciel Stefan Friedmann.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kofta prywatnie. "Mawiał, że lenie pracują najciężej"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 13:00
- Siebie uważał za najciężej pracującego lenia - o znakomitym poecie, dramaturgu i satyryku Jonaszu Kofcie opowiadała w Dwójce m.in. jego żona Jaga.
rozwiń zwiń