Festiwal Radio Azja. Poddaj się muzycznym wstrząsom

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2019 05:00
Od 4 do 8 grudnia potrwa w Warszawie doroczne wydarzenie poświęcone muzycznym trendom z Azji. - Polskiej publiczności znany jest głównie azjatycki mainstream, ogromnym zainteresowaniem cieszą się kultura i muzyka Korei i Japonii - mówiła o szczegółach festiwalu jego organizatorka Anna Mamińska.
Audio
  • Relacja z premiery projektu "reBorn" Vox Varshe (Poranek Dwójki)
  • Rozmowa z Anną Mamińską o trzecim festiwalu Radio Azja 2019 (Poranek Dwójki)
  • Relacja z 14. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania (Poranek Dwójki)
  • Relacja z 29. festiwalu Mikołajki Folkowe w Lublinie (Poranek Dwójki)
Wśród gości festiwalu Radio Azja 2019 będzie Jan Jelinek.
Wśród gości festiwalu Radio Azja 2019 będzie Jan Jelinek.Foto: mat. pras. festiwalu Radio Azja

- Bardzo mnie to cieszy, widzę, że Polacy dobrze znają współczesną kulturę i muzykę wschodniej Azji - choć przede wszystkim w jej mainstreamowej formie. My chcemy pokazywać to, co niemaistreamowe i w różnych tego przejawach, nie tylko muzycznych - tłumaczyła Anna Mamińska. Festiwalu Radio Azja, jedyna w Europie - jak podkreślają twórcy tego przedsięwzięcia - impreza dedykowana nowej muzyce azjatyckiej  odbędzie się w tym roku po raz trzeci. W programie znaleźli się m.in. artyści z Nepalu, Tajwanu, Korei Południowej oraz Japonii, wśród nich: Jan Jelinek i Asuna Arashi, zespół Night, Unsounded Sound Project czy Go Go Machine Orchestra.

plakat festiwalu plakat festiwalu

W audycji słuchaliśmy do tego:

  • relacji Piotra Dorosza z koncertu Vox Varshe, laureatów Grand Prix Konkursu Muzyki Folkowej "Nowa Tradycja" 2018, z ich nowym projektem reBorn,
  • zapisu odwiedzin Patrycji Zisch u artystów i organizatorów 14. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Opowiadania, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Handmade: ściegi pamięci",
  • relacji Mariany Kril z jednego z najważniejszych wydarzeń poświęconych muzyce folkowej w Polsce, czyli tegorocznej odsłony Mikołajek Folkowych.

Jak zawsze w soboty zapraszaliśmy także do wysłuchania naszych stałych cykli: "Historii polskiego folku" Wojciecha Ossowskiego o 7.50 i "Cudowytwórców" Patrycji Zisch.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Piotr Kędziorek

Data emisji: 30.11.2019

Godzina emisji: 7.00

at/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sebastian Karpiel-Bułecka: na koncercie premierowym zagrają sami Karpiele!

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 06:00
- Słuchając swoich starych nagrań, kiedyś słyszałem wiele niedociągnięć. Po upływie czasu uważam, że graliśmy na bardzo wysokim poziomie - powiedział Sebastian Karpiel-Bułecka na temat  nagrań, które weszły w skład najnowszej płyty z serii "Muzyka Źródeł".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przekształcić tradycję w biznes?

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 18:00
- Zajęcia mają pomóc artystom w radzeniu sobie na współczesnym rynku. Chcieliśmy, aby uczestnicy mieli świadomość, jak poruszać się w biznesie i prezentować wartość swoich wyrobów - mówiły w "Poranku Dwójki" Agata Turczyn i Karolina Waszczuk. 
rozwiń zwiń