Przed premierą spektaklu "Same Plusy"

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2019 18:49
W "Poranku Dwójki" rozmawiać będziemy o najnowszym spektaklu w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego w Teatrze IMKA w Warszawie. A opowiedzą o tym Grażyna Wolszczak - odtwórczyni jednej z ról oraz Cezary Harasimowicz - autor scenariusza.
Plakat spektaklu Same Plusy
Plakat spektaklu "Same Plusy"Foto: Mat. promocyjne

Zuza to współczesna polska Bridget Jones. Jest dziewczyną, której kompletnie nic w życiu nie wychodzi. Ma 40 lat, pracuje w korporacji, zaś jej życie osobiste leży w gruzach. Żyje na wiecznym minusie, jest samotna, zakompleksiona i nie wierzy, że cokolwiek może jej wyjść na plus.

"Same Plusy" w reżyserii Wawrzyńca Kostrzewskiego to najnowsza produkcja teatralna Fundacji Garnizon Sztuki w gwiazdorskiej obsadzie.  Galowa premiera spektaklu odbędzie się 30 listopada 2019 roku w Teatrze IMKA w Warszawie. A trzy dni wcześniej, w środowym "Poranku Dwójki" o sztuce opowiedzą Grażyna Wolszczak i Cezary Harasimowicz. Rozmowa o godzinie 9.30 (transmisja wideo).


Ponadto w programie:

  • wystawa "Strach" w Muzeum Narodowym w Kielcach,
  • Muzeum Polskie w Ameryce,
  • największy w historii remont sceny w Teatrze Wielkim w Poznaniu,
  • wystawa o Gabrieli Zapolskiej w Muzeum Pana Tadeusza.

Nie zabraknie też konkursów "Płyta tygodnia" oraz "Do 3 razy sztuka".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w środę (27.11) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

am

Czytaj także

"Amazing Grace: Aretha Franklin". Wielki powrót królowej soulu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2019 11:00
- Była już wielką gwiazdą, miała 30 lat, gdy ktoś wpadł na pomysł, by nagrała w kościele płytę - opowiadał w Dwójce Jerzy Szczerbakow o genezie dokumentu "Amazing Grace: Aretha Franklin"​ w reż. Sidneya Pollacka i Alana Elliotta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Celebryta w operze, czyli spektakl "Viva la mamma" Teatru Wielkiego w Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2019 01:00
– Życie pisze scenariusz, którego bogactwo w kulisach każdego teatru jest przeogromne – mówi śpiewak i dyrektor naczelny Teatru Wielkiego w Łodzi Dariusz Stachura, który odwiedził Dwójkę, by porozmawiać o wyjątkowym, komediowym spektaklu "Viva la mamma", o operze jako takiej oraz o kolejnych planach repertuarowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rafał Gąsowski: "Dzień gniewu" to rodzaj greckiej tragedii

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 12:45
- W dramacie Brandstaettera mamy jedność czasu, miejsca i akcji. Mamy też chór, który opowiada o wszystkim, ale i jest uczestnikiem. Pojawia się nawet koryfeusz w postaci przeora - mówił Rafał Gąsowski o najnowszym spektaklu Teatru Telewizji.
rozwiń zwiń