X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sonaty Mieczysława Wajnberga w nowym opracowaniu

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2019 10:09
- Wykonywaliśmy utwory Wajnberga w wielu miejscach Polski i mimo, że jego muzyka jest wymagająca, spotkaliśmy się z bardzo ciepłym przyjęciem tych dzieł przez publiczność - opowiadał pianista Michał Rot, który razem z Wojciechem Fudalą nagrał płytę "Wajnberg / Sonatas / Fudala, Rot" z muzyką polskiego kompozytora.
Audio
  • Michał Rot i Wojciech Fudala o nowej płycie z muzyką Mieczysława Wajnberga (Poranek Dwójki)
Wajnberg - Sonaty - Fudala, Rot
Wajnberg - Sonaty - Fudala, RotFoto: mat. prasowe

Na płycie "Wajnberg / Sonatas / Fudala, Rot" artyści zmierzyli się z trudną twórczością polskiego kompozytora pochodzenia żydowskiego. Sonaty wiolonczelowe, które zaprezentowali, niosą w sobie spory ładunek emocjonalny. 

Muzycy podkreślili, że istotny jest również wymiar estetyczny dzieł Wajnberga. - W prozaicznym podejściu, jest to muzyka fantastycznie napisana instrumentalnie - opowiadał Michał Rot. - Pomimo, że jest wymagająca dla publiczności, to strona wirtuozowska sprawiła, że to muzyka niesamowicie efektowna - zaznaczył pianista.

Artyści mówili również o wielokulturowości w muzyce kompozytora, opowiadali o wpływie Rostropowicza na podejście Wajnberga do wiolonczeli oraz o tym, jak wojna wpłynęła na jego karierę i rozwój. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Michał Rot (pianista) i Wojciech Fudala (wiolonczelista)

Data emisji: 2.12.2019

Godzina emisji: 8.30

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szymon Komasa: zawsze idę w stronę romantyków

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 10:40
- Recital nazywa się "Portret", więc postanowiłem, że zrobię taki przekrój pieśni, które reprezentują moją osobę i drogę, którą przeszedłem. Znajdzie się dużo literatury angielskiej. Będzie też trochę po francusku – to taki portret współczesnego śpiewaka-Europejczyka - opowiadał w Dwójce światowej sławy baryton, który wystąpi z pierwszym warszawskim recitalem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Kosendiak: muzyka polska XVII i XVIII w. jest mi bliska

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2019 12:52
- Nagraliśmy kiedyś płytę z muzyką Gorczyckiego i artyści, którzy się spotkali, stwierdzili, że warto współpracować. Tak powstał Wrocław Baroque Ensemble i zrodziły się kolejne pomysły na nagrania. Osiem płyt, które wydaliśmy w ciągu ostatnich lat, było wysoko ocenianych przez słuchaczy, więc pomyślałem, że warto je zebrać - mówił w Dwójce dyrektor Narodowego Forum Muzyki o cyklu płyt "Music First. Muzyka I Rzeczypospolitej (Music of the first Commonwealth)".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Patyra: na płycie znalazły się utwory, o których nagraniu marzyłem

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2019 11:37
- Każdy koncert, na którym grałem ten program, utwierdzał mnie, że to musi zostać uwiecznione jako pamiątka tej cudownej współpracy i spotkania z Krzysztofem Herdzinem - mówił słynny polski skrzypek o swojej nowej płycie "No.24".
rozwiń zwiń