"Love Songs". Spotkanie z Agą Zaryan

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2020 15:39
W "Poranku Dwójki" gościliśmy jedną z najważniejszych polskich jazzowych wokalistek o głosie rozpoznawalnym na całym świecie. Aga Zaryan opowiadała m.in. o swoim najbliższym koncercie "Love Songs", który już 14 lutego w SPATiFie.
Audio
  • "Love Songs". Rozmowa z Agą Zaryan (Poranek Dwójki)
Aga Zaryan
Aga ZaryanFoto: Andrzej Bołdaniuk/PR

Słuchaczy płyt i publiczność na koncertach swoim niepowtarzalnym wokalem i poruszającą interpretacją wprawia w niepowtarzalny nastrój. Ze swoim - poświęconym Powstaniu Warszawskiemu - albumem "Umiera piękno" dotarła do czterech pokoleń. Z powodzeniem sięgała po wiersze polskich poetów - "A Book of Luminous Things".

Na koncie ma płyty nagrane ze światowej sławy muzykami (Larry Koonse, Munyungo Jackson, Nolan Shaheed i wielu innych), jak i wydane w prestiżowych światowych wytwórniach. Album "Remembering Nina&Abbey" uzyskał status platynowej płyty. Udowadnia, że głęboko osobista twórczość może odnieść komercyjny, światowy sukces.

Na bardzo osobisty nastrój możemy zapewne liczyć podczas najbliższego koncertu Agi Zaryan - 14 lutego w SPATiFie zaśpiewa ponadczasowe piosenki miłosne. Bohaterkami wieczoru - poza samą Agą Zaryan - będą Agnieszka Osiecka, Nina Simone i Billie Holiday.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Tomasz Obertyn

Gość: Aga Zaryan (wokalistka jazzowa) 

Data emisji: 7.02.2020

Godzina emisji: 8.30


Czytaj także

Aga Zaryan, serce jazzmana i rozmowy przy stole

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 10:50
- Wierzę, że muzyk śpiewa poprzez pryzmat swojego doświadczenia życiowego. Sprawnych technicznie instrumentalistów i utalentowanych wokalistów jest wielu, ale liczy się to, czy mają otwarte serce – powiedziała słynna wokalistka jazzowa.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aga Zaryan: edukację muzyczną zaczęłam w wieku 17 lat

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2019 20:07
- Nie byłam w ogóle w szkole muzycznej I stopnia. Zdałam dopiero do szkoły muzycznej II stopnia, gdy sama się do niej przygotowałam i zapisałam na egzamin - mówiła w Dwójce jedna z najważniejszych wokalistek jazzowych w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aga Zaryan i album "High & Low"

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2019 18:00
W "Muzycznej Jedynce" rozmawiamy z wokalistką jazzową Agą Zaryan o jej najnowszym albumie "High & Low".
rozwiń zwiń