"Piosenki na depresję". Piotr Kosewski i muzyka Starszych Panów

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 16:41
Wtorkowy "Poranek Dwójki" umilą Państwu wyjątkowe aranżacje piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Opowie o nich, w kontekście swojego albumu "Piosenki na depresję", aktor Piotr Kosewski.
zdj. il.
zdj. il.Foto: Shutterstock/ddisq/mat. prom.

"Piosenki na depresję" to, jak zapowiada autor tej płyty, trzynaście pełnych humoru i pięknej polszczyzny utworów. Premiera albumu (15 marca) nałożyła się na wybuch epidemii koronawirusa w Polsce.

Jak te teksty odbierane są w obecnej sytuacji? W jaki sposób epidemia wpłynęła na plany koncertowe związane z promocją płyty i czy odbędzie się w tym roku organizowany przez Piotra Kosewskiego Festiwal Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego? M.in. o tym porozmawiamy po godz. 8.30 z Piotrem Kosewskim.

W audycji połączymy się też z Olgą Wysocką, wicedyrektor Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki. W Galerii zostały dopiero co otwarte cztery wielkie wystawy, a sale święcą dziś pustkami. Placówka pomyślała jednak o pozostających w domach miłośnikach sztuki i zaproponowała kilka ciekawych rozwiązań uczestnictwa w kulturze, w tym np. oprowadzenia online czy osobiste rekomendacje pracowników Zachęty książek związanych ze sztuką.

W rozmowie z Olgą Wysocką poruszymy też wątek przesuniętego Biennale Sztuki w Wenecji. Szczegóły po godz. 8.10.

A po 9.30 połączymy się z korespondentem Polskiego Radia w Wielkiej Brytanii. Jak wiemy, brytyjski rząd nie zdecydował się na wprowadzenie ograniczeń w funkcjonowaniu społeczeństwa, jakich jesteśmy świadkami w Polsce czy innych europejskich krajach. Mieszkańcy jednak sami ograniczają swoją aktywność. Porównamy sytuację - przede wszystkim w obszarze kultury - w naszym kraju i na wyspach w obliczu epidemii koronawirusa.

Zapraszamy również do udziału w konkursach: "Do 3 razy sztuka" oraz Płyta tygodnia.

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (17.03) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

Zobacz więcej na temat: Jeremi Przybora Jerzy Wasowski

Czytaj także

Emilian Kamiński: nawet nie wiem, jak liczyć straty

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 10:54
- Ten rytm życia, w jakim byliśmy, jest złamany i boję się, jaki będzie powrót i kiedy on nastąpi. Liczę, że gdy to minie, to aktywność kulturalna widzów odżyje i ludzie wrócą do teatrów - mówił Emilian Kamiński, dyrektor warszawskiego Teatru Kamienica.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Kociuban: powinniśmy się chwalić polską muzyką

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2020 12:50
- Wybór utworów był dość oczywisty, ponieważ chcieliśmy nagrać coś, co dołożyłoby cegiełkę do promowania muzyki polskiej, ale też promowania tych utworów, które są zapomniane lub rzadko wykonywane - mówiła pianistka o płycie "Tansman. Bacewicz. Piano concerts", która była nominowana do nagrody Fryderyki – Album roku Muzyka Koncertująca.
rozwiń zwiń