Dzieła sztuki. Długoterminowa inwestycja i wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2020 14:57
- W tym momencie można zainwestować nawet niewielkie środki, a tym samym wspomóc najbardziej poszkodowanych, czyli artystów - zachęcała w "Poranku Dwójki" Iwona Wojnarowicz, szefowa Domu Aukcyjnego LIBRA.
Audio
  • Rozmowa o lokowaniu oszczędności w dziełach sztuki (Poranek Dwójki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Grzegorz Śledź/PR2

W audycji przyglądaliśmy się rynkowi sztuki oraz zmianom, jakie w ostatnich dniach obserwowane wśród nabywców. 

Ostatnie miesiące były wyjątkowo owocne dla tej branży. - Zaobserwowaliśmy gigantyczny wzrost obrotu na rynku dzieł sztuki. Jednak ze względu na epidemię widać pewne uspokojenie - mówiła Iwona Wojnarowicz.

Jak wyjaśniała szefowa domu aukcyjnego inwestycja w sztukę nie dotyczy wyłącznie osób dysponujących znacznymi oszczędnościami. - To, co można zrobić, to lokować fundusze w galeriach, które opiekują się artystami. Dzieła są dostępne już za kilkaset złotych - tłumaczyła.

Brak możliwości przemieszczania i bezpośredniego kontaktu z innymi nie wyklucza udziału w aukcjach i obserwowania  propozycji galerii. - Na pewno można sięgnąć do galerii, które przeniosły działalność do internetu. Od początku tygodnia wszystkie domy aukcyjne przeszły na licytacje on-line. Mamy za sobą taką aukcję. Odzew był większy niż standardowo - zaznaczyła Iwona Wojnarowicz.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Iwona Wojnarowicz (szefowa Domu Aukcyjnego LIBRA)

Data emisji: 19.03.2020

Godzina emisji: 8.30

uk/am

Czytaj także

Sztuka odzyskiwania zrabowanych dzieł

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 19:00
- Żeby odzyskać dzieło, potrzebne są dowody, że ono pochodzi z Polski, np. fotografia albo taki opis, który ma w sobie informacje o jakimś napisie czy inskrypcji unikatowej - mówił w Dwójce prof. Wojciech Kowalski z Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inwestycje w sztukę – zabawa dla bogatych?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 09:30
Polacy coraz bardziej interesują się dziełami sztuki, zaś prace rodzimych twórców współczesnych sprzedają się na świecie za kwoty przekraczające milion złotych. W tle obrazu "Piłsudski na Kasztance", który dzień wcześniej udało się odzyskać po 19 latach poszukiwań, w Gospodarczym Temacie Dnia z Michałem Bolką z domu aukcyjnego Desa Unicum rozmawialiśmy o inwestycjach w sztukę.
rozwiń zwiń