Agnieszka Osiecka jakiej nie znacie. Rozmowa z Beatą Biały

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 10:15
Ciekawostki, anegdoty i nieznane powszechnie fakty z życia artystki opowiedziane przez osoby, które dotąd nie opowiadały o Agnieszce Osieckiej. O najnowszej książce "Osiecka. Tego o mnie nie wiecie" opowiadała jej autorka Beata Biały.
Audio
  • Beata Biały o swojej książce "Osiecka. Tego o mnie nie wiecie" (Poranek Dwójki)
Okładka książki Osiecka. Tego o mnie nie wiecie autorstwa Beaty Biały, wyd. W.A.B.
Okładka książki "Osiecka. Tego o mnie nie wiecie" autorstwa Beaty Biały, wyd. W.A.B.Foto: mat. prom.

Beata Biały zebrała niepublikowane dotąd rozmowy z bliskimi przyjaciółmi i znajomymi Agnieszki Osieckiej. Autorka rozmawiała z ludźmi, którzy znali artystkę nie tylko od strony zawodowej, ale również prywatnej. W publikacji znalazły się głosy m.in. Olgi Lipińskiej, Barbary Wrzesińskiej, Maryli Rodowicz, Hanny Bakuły, Urszuli Dudziak, ale także Michała Kota, Manueli Gretkowskiej, czy Katarzyny Żak, którzy do tej pory nie udzielali wywiadów o Osieckiej.

Ze wszystkich rozmów wyłania się obraz nietuzinkowej osobowości artystki. Była pełna sprzeczności - zarówno delikatna, jak i okrutna, czy namiętna i zarazem nieczuła. Dla każdego ze wspominających miała inną twarz.

- Agnieszka Osiecka to dla mnie dwa tysiące piosenek, na których się wychowałam. To piosenki, w których odnajdują się chyba wszystkie kobiety. Agnieszka jak nikt pięknie pisała o miłości, o życiu, po prostu o życiu - mówiła Beata Biały.

Autorka opisała swoją pracę nad książką i odkrywanie kolejnych rozmówców. Opowiedziała również o ciekawostkach i anegdotach, które dotąd nie były powszechnie znane. O pisanych po angielsku piosenkach, wsparciu organizacji charytatywnych, zaskakujących prezentach, ale również o samotności.

W audycji odczytano również wspomnienia o Agnieszce Osieckiej przesłane przez słuchaczy Dwójki.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Beata Biały

Data emisji: 16.04.2020

Godzina emisji: 8.30

Czytaj także

Agnieszka Osiecka. Dwa tysiące mądrych piosenek

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2021 05:56
24 lata temu zmarła Agnieszka Osiecka, poetka, dziennikarka i autorka tekstów piosenek. Wiele z nich - jak "Okularnicy" czy "Małgośka" - przeszło do klasyki polskiej piosenki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piosenki mojej mamy". Agata Passent o tekstach Agnieszki Osieckiej. Posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2020 00:00
Jakie ukryte znaczenia i ciekawostki skrywają teksty autorstwa Agnieszki Osieckiej? O tym opowiedziała córka poetki, Agata Passent w 22-odcinkowym cyklu "Piosenki mojej mamy". Kolejne odcinki emitowaliśmy w Trójce codziennie w dniach 1-5 kwietnia.
rozwiń zwiń