Lato na Nowym Mieście i wyjście z martwych miast

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2010 01:10
We wtorkowym "Poranku" zaprosimy na festiwal muzyczny i wystawę o przerażającym exodusie.
Audio
  • Stanisław Ruksza o wystawie Wyjście Ludzi z Miast
  • Paweł Kos-Nowicki o III Letnim Festiwalu Nowego Miasta

We wtorkowym "Poranku Dwójki" zapraszaliśmy Państwa na III Letni Festiwal Nowego Miasta w Warszawie. Tak jak i w roku ubiegłym festiwal dedykowany będzie muzyce polskiej różnych epok i stylów, oprócz koncertów zaś odbędą się wykłady o historii i architekturze. Naszym gościem był kierownik artystyczny imprezy, pan Paweł Kos-Nowicki.Zapraszaliśmy również do Bytomskiego Centrum Kultury, gdzie już wkrótce zostanie otwarta wystawa Zbigniewa Libery zatytułowana "Wyjście ludzi z miast". Instalacja fotograficzna Zbigniewa Libery nawiązuje formą do dziewiętnastowiecznych batalistycznych panoram. Sesja – kadr z potencjalnego filmu katastroficznego – zrealizowana została na nieużywanym odcinku autostrady pod Płockiem. Libera snuje futurystyczną wizję, opierając się na literackim motywie martwych metropolii. Ludzie opuszczają dziczejące miasta, pozbawione prądu, bieżącej wody i paliw, wyruszając w poszukiwaniu lepszego miejsca do życia. O tej wystawie opowiadał jej kurator Stanisław Ruksza.


Poza tym w "Poranku": "Słowo na dzień" i refleksje biblijne ojca Jarosława Kufla, "Kalendarium", "Dwa słowa o języku", wiadomości kulturalne, przegląd prasy.

Nie zabraknie też Płyty Tygodnia. Tym razem jest to album, na którym pianista Jean-Yves Thibaudet z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej w Baltimore pod dyrekcją Marin Alsop gra Koncert fortepianowy i Błękitną Rapsodię George'a Gershwina.

Zaprasza Izabela Żukowska.

27 lipca (wtorek), godz. 6:00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sierpień w Dusznikach

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2009 10:16
Od 7 do 15 sierpnia w Dusznikach będzie miał miejsce już 64. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Lublinie - jarmark

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2009 09:56
Od 13 do 16 sierpnia w Lublinie odbędzie się trzecia edycja jarmarku. Jarmark Jagielloński to największe po wschodniej stronie Wisły wydarzenie artystyczno-kupieckie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poranek Dwójki: Spoiwa Kultury

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2010 09:38
Zapraszamy na letnie festiwale do Szczecina i do Rzeszowa
rozwiń zwiń