X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zilberstein o Bałakiriewie

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2010 14:00
Rozmowa Klaudii Baranowskiej z wybitną rosyjską pianistką, uczestniczką tegorocznej edycji Festiwalu "Chopin i jego Europa"
Audio
  • Lilya Zilberstein o niesłusznie zapomnianym Koncercie fortepianowym Es-dur Bałakiriewa

W czwartkowym "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z Lilyą Zilberstein. W miniony czwartek zwyciężczyni Konkursu Busoniego w Bolzano  wystąpiła w Filharmonii Narodowej. Nam opowiadała przed wszystkim o niesłusznie zapomnianym Koncercie fortepianowym Es-dur Bałakiriewa:

 

Lilya Zilberstein naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku pięciu lat najpierw w szkole, a potem w Akademii Muzycznej im. Gnesiny w Moskwie pod kierunkiem Ady Traub oraz Aleksandra Satza. Dyplom uzyskała w 1988 r. Trzy lata wcześniej zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Federacji Rosyjskiej oraz znalazła się wśród laureatów konkursu w Rydze.

Międzynarodowy sukces osiągnęła w 1987 r., wygrywając Konkurs Busoniego w Bolzano. Wyróżnienie to umożliwiło urodzonej w Moskwie pianistce regularne występy na Zachodzie, m.in. we Włoszech, USA, Austrii i Francji.

Koncertowała praktycznie w całej Europie oraz w Meksyku, Japonii, Korei i Brazylii. Od 1990 r. mieszka w Niemczech, gdzie koncertuje z najlepszymi orkiestrami w prestiżowych salach koncertowych i na największych festiwalach muzycznych. Koncertowała z takimi zespołami, jak: Chicago Orchestra, Moskiewską Orkiestrą Symfoniczną im. Czajkowskiego, London Symphony Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra, Milan Scala Orchestra, Staatskapelle Dresden. Wśród dyrygentów, z którymi współpracowała, są m.in.: Claudio Abbado, Paavo Berglund, Christoph Eschenbach, Władimir Fiedosiejew, Dmitri Kitajenko, James Levine, Michael Tilson Thomas i Marcello Viotti.

W 1998 r. została wyróżniona w Sienie nagrodą Accademia Musicale Chigiana. Lilya Zilberstein występuje w duecie z Marthą Argerich. Nagrała osiem płyt dla Deutsche Grammophon. Oprócz recitali zarejestrowała koncerty Griega oraz Rachmaninowa. Wzięła również udział w pierwszym nagraniu wszystkich dzieł Fryderyka Chopina zrealizowanym przez Deutsche Grammophon, które ukazało się w 1999 r. Pianistka nagrała m.in. z Marthą Argerich Sonatę na dwa fortepiany Brahmsa dla wytwórni EMI oraz utwory Muzio Clementiego dla Hänssler-Classic.

Źródło: NIFC

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dramat Volkera Schmidta

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2010 07:49
Dziś o 19.00 w warszawskim Teatrze Wytwórnia odbędzie się czytanie dramatu Volkera Schmidta ‘Jakub Koss napisał mi tę sztukę’.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chopinowska impreza roku

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2010 11:59
Sprawdź program transmisji jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych tego roku w Polsce!
rozwiń zwiń