Beata Ścibakówna: codzienne, wspólne życie to też jest egzamin

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2020 11:28
- Czas lockdownu to był bardzo duży egzamin dla nas wszystkich. Codzienne utrzymanie związku też jest jednak próbą; próbą na to, żebyśmy zwracali na siebie uwagę, żebyśmy nie zapominali, że jesteśmy z drugą osobą, że ona potrzebuje nas, a my jej. O takich relacjach również mówimy w naszym spektaklu - mówiła w "Poranku Dwójki" Beata Ścibakówna. Aktorkę można obecnie oglądać m.in. w "Oszustach" na deskach warszawskiego Och-Teatru.
Beata Ścibakówna podczas próby medialnej spektaklu Oszuści w Och-Teatrze w Warszawie
Beata Ścibakówna podczas próby medialnej spektaklu "Oszuści" w Och-Teatrze w WarszawieFoto: Rafał Guz/PAP

Posłuchaj
15:37 Poranek Dwójki 24.09.2020 ścibakówna.mp3 Beata Ścibakówna o spektaklu "Oszuści" w Och-Teatrze i działalności teatrów w czasie epidemii (Poranek Dwójki)
pap_Jan_Englert_1200.jpg
Jan Englert: teatr telewizji to moje podwórko

 

Spektakl powstał na podstawie sztuki Michaela Jacobsa. To komedia zbudowana z intryg i sieci kłamstw między dwoma małżeństwami w średnim wieku i ich zakochanymi, wchodzącymi w dorosłe życie dziećmi. Spektakl, reżyserowany przez Jana Englerta, to obraz współczesnej rodziny oraz małżeńskiej nudy.

 - To się zdarza w tych czasach, zdarzało się w zamierzchłych czasach i pewnie będzie się zdarzało w przyszłości. W naszym spektaklu mówimy jednak o tych problemach w sposób lekki, z poczuciem humoru, żeby nie nadawać im jeszcze dodatkowego ciężaru. Bo niewątpliwie to są poważne problemy - kryzys małżeństwa, kryzys wieku średniego. Szukamy często innych atrakcji, innych emocji poza związkiem. Nie zawsze są one dobre, nie zawsze decydując się na rozstanie z osobą, z którą żyjemy przez wiele lat, wchodzimy w nową relację z właściwą osobą - tłumaczyła Beata Ścibakówna.

Początkowa premiera "Oszustów" w Och-Teatrze miała odbyć się 19 marca. - Lockdown zaczął się kilka dni wcześniej. Zagraliśmy dosłownie jedną próbę generalną, gdzie była gotowa scenografia, kostiumy. Wszystko było dopięte na ostatni guzik i niestety musieliśmy przerwać próby, odwołać 10 spektakli, które były zaplanowane i z których większość była już sprzedana. Był to więc dla nas trudny czas - podkreślała aktorka.

Premiera spektaklu odbędzie się w piątek 25 września.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Beata Ścibakówna (aktorka)

Data emisji: 24.09.2020

Godzina emisji: 9.30

Czytaj także

Dorota Landowska o wcieleniu się w role Zofii Stryjeńskiej i Haliny Mikołajskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2020 11:12
Zocha, która naprawdę nie jest postacią w którą chce się od razu wskakiwać, bo to bardzo dziwna konstrukcja. Ale także jest to kobieta zdecydowana, artystka z krwi i kości, którą potem i teraz bardzo pokochałam. Za ogień, bezkompromisowość. Za to, że dowiaduję się od niej co to znaczy być artystą. - opowiadała
Posłuchaj
17'01 Dorota Landowska
więcej
rozwiń zwiń
Czytaj także

Berlinale. Wyjątkowa rozmowa Helen Mirren z dziennikarką Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 09:11
- Dawniej o swojej filmowej drodze zawodowej myślałam jedynie w kontekście kina europejskiego. Filmy francuskie, włoskie czy polskie były dla mnie dużo bardziej wartościowe niż jakiekolwiek produkcje anglojęzyczne. Z polskiej kinematografii cenię Andrzeja Wajdę. To niesamowite filmy, które były dla mnie inspirujące - mówiła na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie specjalnie dla Programu 2 Polskiego Radia słynna Brytyjka.
rozwiń zwiń