REKLAMA

Debata o finansowaniu mediów publicznych

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 19:00
Konferencja na Uniwersytecie Warszawskim oraz Dni Marka Edelmana w Łodzi.
Audio
  • Zaproszenie na konferencję "Finansowanie mediów publicznych w Polsce - teoria i praktyka"
  • Dni Marka Edelmana w Muzeum Miasta Łodzi
Plakat konferencji
Plakat konferencjiFoto: materiały promocyjne

W poniedziałkowym "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy o konferencji naukowej "Finansowanie mediów publicznych w Polsce - teoria i praktyka" organizowanej przez Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW oraz Związek Pracodawców Mediów Publicznych. Konferencja składa się z dwóch części: prelegenckiej oraz dyskusyjnej. W pierwszej  udział biorą praktycy i teoretycy mediów. Swoje prelekcje potwierdzili znawcy tematyki finansowania mediów publicznych: Sławomir Rogowski (Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, "Finansowanie mediów publicznych w Polsce: stan obecny"), Igor Ostrowski (Podsekretarz Stanu, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, "O potrzebie nowej ustawy medialnej"), prof. dr hab. Stanisław Jędrzejewski (Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie, "Praktyka finansowania mediów publicznych w Europie") oraz prof. dr hab. Jacek Sobczak (WDiNP UW) i dr hab. Jędrzej Skrzypczak (WNPiD UAM), którzy omówią "Prawno-ekonomiczne aspekty finansowania mediów publicznych w Polsce". Drugą część konferencji w całości przeznaczono na dyskusję, której efektem – w zamyśle organizatorów – mają być konkretne postulaty koniecznych zmian w systemie finansowania mediów publicznych w Polsce. Naszym gościem był dr hab. Andrzej Kozieł z WDiNP.

Maja Jakubczyk zapraszała na Dni Marka Edelmana w Muzeum Miasta Łodzi. Impreza nawiązuje do 69. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, która mija w czwartek 19 kwietnia. Od poniedziałku 16 kwietnia do czwartku 19 kwietnia w Muzeum odbywać się będą specjalne lekcje oparte na fragmentach filmu "Kronika powstania w getcie warszawskim według Marka Edelmana" w reżyserii Jolanty Dylewskiej. W ramach lekcji przewidziana jest również dyskusja na temat tragicznej rzeczywistości mieszkańców getta w czasie powstania, oceny ideologii nazizmu oraz postawy ludności żydowskiej wobec Holokaustu.

Współorganizatorem Dni Marka Edelmana w Muzeum Miasta Łodzi jest łódzkie Centrum Dialogu jego imienia.

Ponadto w audycji: informacje kulturalne, kalendarium, przeglad prasy, piosenka z rekomendacją i płyta tygodnia.

Audycję prowadził Piotr Kędziorek.

16 kwietnia (poniedziałek)

Czytaj także

Abonament – bilet do kultury

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2012 01:59
Największa filharmonia w Polsce. Możliwość uczestnictwa w spektaklach operowych na światowym poziomie. Wstęp do Teatru Wyobraźni. Codzienny serwis kulturalny. Spotkania z pisarzami, aktorami, wybitnymi intelektualistami. Dzięki abonamentowi radiowa Dwójka pełni swoją szczególną misję.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jan Dworak: o abonament proszę pytać polityków

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2012 10:00
Proszę nie obciążać Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji sprawą przeprowadzenia ustawy o abonamencie – apelował w „Salonie Politycznym Trójki” Jan Dworak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Minister Boni proponuje nową ustawę medialną

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 16:03
Ministerstwo Cyfryzacji i Administracji ma zaproponować zarówno pełny projekt ustawy, jak i rozwiązanie tymczasowe do chwili uchwalenia nowej ustawy medialnej.
rozwiń zwiń