REKLAMA

Poranek bardzo muzyczny

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2012 17:00
Jubileusz wybitnego kompozytora i zaproszenie na festiwal.
Audio
  • Antoni Wit o Wojciechu Kilarze
  • Prof. Andrzej Dutkiewicz zaprasza na XIII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Muzyczny "Od Chopina do Góreckiego - Źródła i inspiracje"
Antoni Wit
Antoni WitFoto: Filharmonia Narodowa

We wtorkowym "Poranku Dwójki" Antoni Wit - dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Narodowej - mówił o Wojciechu Kilarze (z okazji 80. rocznicy urodzin wybitnego kompozytora).

Natomiast prof. Andrzej Dutkiewicz zapraszał na rozpoczynający się 17 lipca XIII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Muzyczny "Od Chopina do Góreckiego - Źródła i inspiracje" na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

A poza tym: "Słowo na dzień”, a w nim refleksje ks. Arkadiusza Zawistowskiego, "Kalendarium", przegląd prasy, Wiadomości kulturalne i zaproszenia na imprezy kulturalne oraz cykl: "Piosenka z rekomendacją"  wybrana tym razem przez Mariusza Adamiaka.

Jak zwykle zapraszamy również do udziału w naszym konkursie "Płyta tygodnia". Uwaga! Z okazji 25. rocznicy powstania firmy Naxos codziennie będzie można wygrać 10-płytowy box! W poniedziałek Wielkie koncerty fortepianowe, we wtorek Symfonie romantyczne, w środę Koncerty skrzypcowe, w czwartek Symfonie rosyjskie, a w piątek Dzieła sakralne!

Program prowadził Paweł Sawicki.

17 lipca (wtorek)

Czytaj także

Jubileusz Wojciecha Kilara w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 15:35
Wszyscy słuchaliśmy jego fenomenalnych kompozycji do "Ziemi obiecanej". Młodsi tańczyli zapewne studniówkowego poloneza przy akompaniamencie popularnego fragmentu ścieżki dźwiękowej do "Pana Tadeusza". Wojciech Kilar skończył 80 lat!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przyjaciele o Wojciechu Kilarze

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2013 10:00
Jaki był Wojciech Kilar przy pracy, a jaki prywatnie? W dniu śmierci znakomitego kompozytora przypominamy archiwalne nagrania, w których o artyście mówili m.in. Joanna Wnuk-Nazarowa, Andrzej Wajda i Krzysztof Zanussi.
rozwiń zwiń