X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bogdan Zdrojewski: Lutosławski trafi do szkół

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2013 18:00
- Witold Lutosławski był dość elitarny, nigdy nie trafił do szerokiej publiczności. Postaramy się to zmienić - mówił Minister Kultury, który w Dwójce opowiedział o szczegółach obchodów Roku Lutosławskiego.
Audio
  • Bogdan Zdrojewski o obchodach Roku Lutosławskiego
Bogdan Zdrojewski
Bogdan ZdrojewskiFoto: PR/W.Kusiński

W najbliższy piątek w Filharmonii Narodowej Anne-Sophie Mutter - wspaniała realizatorka pamiętnego prawykonania "Łańcucha II" w Tonhalle w Zurychu (1986) - zainauguruje obchody Roku Lutosławskiego koncertem z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Narodowej pod batutą Antoniego Wita. Zdaniem Bogdana Zdrojewskiego Rok ten przynosi zupełnie nowe wyznania, nieporównywalne z działaniami podejmowanymi przy Roku Chopinowskim sprzed dwóch lat.

- Twórczość Chopina nie wymagała popularyzacji; to my korzystaliśmy z jego dorobku, żeby pokazać polską kulturę. W obecnej chwili podejmujemy wysiłek, by Lutosławski znalazł się w repertuarze najważniejszych orkiestr i pojawił się w najbardziej prestiżowych salach koncertowych na całym świecie - mówił gość Marcina Majchrowskiego.

>>Zobacz serwis specjalny poświęcony Witoldowi Lutosławskiemu.

Ważnym elementem programu roku jubileuszowego będzie dotarcie z dorobkiem kompozytora do najmłodszych słuchaczy. - Chcemy, żeby Rok Lutosławskiego znalazł odbicie w programach szkolnych. Myślę, że to będzie najtrwalszy i najcenniejszy efekt naszych starań - podkreślał Zdrojewski.

Ministerstwo Kultury na wydarzenia związane z obchodami Roku Lutosławskiego przeznaczy18 milionów złotych. Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niezwykłe opowieści z domu Lutosławskich

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 18:20
Posłuchaj fragmentów wspomnień Wacławy Lignowskiej, która przez wiele lat była damą do towarzystwa Pauliny Lutosławskiej, babki Witolda Lutosławskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ojciec grywał Chopina, ja grałem na wojnie"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2013 16:49
Z okazji obchodów Roku Witolda Lutosławskiego i, przypadających na 25 stycznia, setnych urodzin kompozytora w "Głosach z przeszłości" przypominamy fragmenty jego wspomnień.
rozwiń zwiń