Dymna o wielkiej miłości

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2013 15:30
- Dzięki miłości możemy sprawić, by nikt obok nas nie był bezradny i samotny - aktorka opowie o swojej nowej akcji charytatywnej w sobotni poranek w Dwójce.
Anna Dymna
Anna DymnaFoto: TVP/PAP archiwum

W "Poranku Dwójki" o godz. 9.30 gościć będziemy w studiu Dominikę Jackowiak i Oliwiera Andruszczenkę, a pretekstem wizyty są niedzielne spotkania dla rodzin z cyklu Szlakiem orientalnych opowieści.
W niedzielę o godz. 11.00 w pałacu Pod Blachą w Warszawie zabrzmi "Muzyka z różnych stron świata". Podczas tego spotkania będziemy mieli okazję zapoznać się z  rozmaitymi instrumentami muzycznymi (często dla nas egzotycznymi) i poznać różnicę pomiędzy polską muzyką klasyczną i orientalną. Pomoże nam w tym m.in. nasz gość w studiu.
Nieco wcześniej - godz.8.35 - Anna Dymna zaprosi Państwa na niedzielny doroczny Koncert Walentynkowy do Filharmonii Krakowskiej, którego motto brzmi:  "Miłość rodzi miłość", organizowany przez jej Fundację "Mimo wszystko".
"Miłość to czuwanie nad cudzą samotnością" - to słowa Rainera Marii Rilkego, a  Anna Dymna dodaje - mówiąc o przesłaniu tego wyjątkowego koncertu - "Dzięki miłości możemy sprawić, by nikt obok nas nie był bezradny i samotny. To ona daje nam siły, szczęście, czyni prawdziwe cuda, ratuje z najgorszych opresji i sprawia, iż nasze życie ma sens"
Poza tym w Poranku Dwójki: "Słowo na dzień", "Kalendarium", "Pięć minut nad Biblią", przegląd prasy, wiadomości kulturalne oraz do wygrania nasza płyta folkowa Jacka Hałasa "Zegar bije".
Program poprowadzi Piotr Kędziorek

16 lutego (sobota), godz. 6.00-10.00

Czytaj także

Anna Dymna: jesteśmy dziećmi Jarockiego

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2012 08:53
- Ze śmiercią Jerzego odchodzi pewna epoka w teatrze. Ale pamięć o nim, więcej: nawet miłość, będzie istniała póki żyjemy my, jego współpracownicy - mówi aktorka w "Klubie Trójki".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Miłość rodzi miłość”

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2013 18:35
Pod takim hasłem w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się koncert, współorganizowany przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko”. Szczegóły wydarzenia zdradza na antenie Jedynki założycielka Fundacji.
rozwiń zwiń