Nagroda Herberta w amerykańskie ręce

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 18:00
W "Poranku Dwójki” przysłuchamy się relacji z wręczenia I Międzynarodowej Nagrody Literackiej im. Zbigniewa Herberta amerykańskiemu poecie W. S. Merwin'owi.
Zbigniew Herbert
Zbigniew HerbertFoto: AnneMarrie/wikipedia

Uroczysta gala odbędzie się w Teatrze Polskim w Warszawie. Laureat otrzyma statuetkę autorstwa pracowni Szaroszyk & Rycerski Architekci oraz czek na 50 tys. dolarów. Nagroda im. Zbigniewa Herberta to nowe wyróżnienie na polu literatury światowej. Przyznawana jest za wybitne dokonania artystyczne i intelektualne nawiązujące do wartości, wokół których grawitowała twórczość polskiego poety.

To o 7:50, a o 8:35 gościem Marcina Pesty będzie Tadeusz Rolke - polski artysta fotografik, prekursor polskiej fotografii reportażowej. Zaprosimy Państwa na spotkanie Fotografie przełomu, gdzie wraz z Chrisem Niedenthalem, Tadeusz Rolke opowiadać będzie o swoich najciekawszych pracach z czasu upadku systemu komunistycznego w Polsce.

W cyklu "Piosenka z rekomendacją" od Anny Seniuk. Zapraszamy także do naszego konkursu "Płyta Tygodnia". W tym tygodniu do wygrania komplet 5 płyt wydanych przez Polskie Radio w serii Polish Radio Jazz Archives. Wśród tych płyt także premierowy album z nagraniami Andrzeja Trzaskowskiego.

4 czerwca (wtorek), godz. 06.00-09.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Śpiewał tak, jakby chciał wygrać jakąś wojnę"

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 08:16
- Jestem człowiekiem niszowym, głęboko niszowym, bo jaką cześć naszego konsumpcjonistycznego społeczeństwa interesuje Zbigniew Herbert i jego twórczość? Garstkę ludzi – mówił o sobie i swojej twórczości zmarły w sobotę bard Przemysław Gintrowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spędź z Herbertem czas w podróży

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 12:45
Jak promować poezję Zbigniewa Herberta?Na przykład przez rozdawanie zakładek do książek z krótkimi cytatami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Hartwig: pisaliśmy bolesne listy o trudnej rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2013 12:05
Właśnie ukazały się trzy obszerne tomy listów, które Julia Hartwig i jej mąż, Artur Międzyrzecki, pisali do Anny i Jerzego Turowiczów, Katarzyny i Zbigniewa Herbertów oraz Czesława Miłosza. O tych listach poetka opowiada na antenie Dwójki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Rolke o robieniu zdjęć nikomu niepotrzebnych

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2013 12:00
– Większość moich fotografii poswatała nie w skutek zleceń. Mam jakiś motorek, który mnie kręci do bezustannego fotografowania – mówił Tadeusz Rolke prowadzącym "Radiowy Dom Kultury”.
rozwiń zwiń