Jest nadzieja dla płyt kompaktowych!

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 16:26
Tak przynajmniej wynika z raportu "Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012", którego autorzy uchwycili ten obszar funkcjonowania muzyki z perspektywy producentów.
Audio
  • Omówienie raportu "Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012" (Poranek Dwójki)
Jest nadzieja dla płyt kompaktowych
Foto: Glow Images/East News

- Chcieliśmy wykonać pewną fotografię stanu branży w momencie przełomowym, tuż przed wejściem na polski rynek serwisów dystrybuujących pliki muzyczne - wyjaśniał w Dwójce opiekun naukowy badań Patryk Gałuszka.
Jednym z najbardziej interesujących wniosków, do jakich doszli twórcy raportu "Rynek fonograficzny w Polsce 2011/2012", jest względnie dobra rynkowa kondycja nośników kompaktowych, przez wielu skazywanych "na wymarcie".
- Wciąż jest perspektywa wydawania płyt CD - zwracał uwagę Andrzej Kosowski, dyrektor Instytutu Muzyki i Tańca. - Jeżeli przedstawiciel firmy hip-hopowej mówi, że on wierzy w kompakty i nie chce wkładać do pudełka pendrive’a, to jest to zaskakujące.

Żeby móc w pełni potwierdzić te prognozy, należałoby zbadać rynek fonograficzny od strony konsumentów, na co zwracał uwagę Mieczysław Kominek, kierownik badań. Mimo to informacje zebrane wśród producentów fonogramów dają podstawy do optymizmu.

- Ten raport pokazuje, że branża przetrwała rewolucję technologiczną i, mimo pewnych problemów związanych z wprowadzeniem muzyki do sieci, zaczęła się dostosowywać do nowoczesnych wymagań ...

Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

bch/mc

Zobacz więcej na temat: MUZYKA
Czytaj także

Najbrzydsza para na świecie

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2014 10:20
W piątkowym "Poranku Dwójki" porozmawiamy o polskiej prapremierze w kieleckim Teatrze im. Żeromskiego, na którego deskach wystawiony zostanie spektakl "Jakiś i Pupcze" izraelskiego dramaturga Hanocha Levina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mazury po 1945 roku

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2014 12:00
W poniedziałkowym "Poranku Dwójki" opowiemy o spotkaniu zatytułowanym "Mazury po 1945 roku. Końce i początki", które odbędzie się we wtorek w Domu Sztuki - Centrum Kultury i Edukacji w Warszawie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czeska miłość Agnieszki Holland

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 15:40
- Najtrudniejszą sprawą było przebicie się przez ścianę wzajemnej znajomości. Nie można było zadawać pytań, na które ona wie, że ja znam odpowiedź - mówił w "Poranku Dwójki" Jacek Petrycki, współtwórca dokumentu "Powrót Agnieszki H.".
rozwiń zwiń