REKLAMA

Klijnstra: podoba mi się Wielki Post w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2016 10:00
- To naturalny czas refleksji nad własnym życiem - wyjaśniła Redbad Klijnstra, zapraszając na prowadzony przez siebie VII Festiwal Gorzkie Żale/Nowe Epifanie, który potrwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Palmowej.
Audio
  • Redbad Klijnstra zaprasza na Gorzkie Żale (Poranek Dwójki)
Redbad Klijnstra
Redbad KlijnstraFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Dla wierzących festiwal ma stanowić rodzaj "artystycznych rekolekcji", dla wszystkich - okazję do spotkania z ludźmi o różnych poglądach na wiarę czy cierpienie. Ta otwartość dotyczy także artystów różnych dyscyplin zaproszonych do udziału w przedsięwzięciu.

- Naszą konstytucją jest list Jana Pawła II do artystów - powiedział Redbad Klijnstra. - Jako myśliciel dawał on twórcom możliwość eksplorowania wszelkich dróg wiodących do prawdy. Można więc szukać w najciemniejszych zakamarkach człowieka i rzeczywistości, aby w końcu się wynurzyć w swego rodzaju duchowym zmartwychwstaniu -wyjaśnił.

Czy taka filozofia posłużyć może także zjednoczeniu podzielonego polskiego społeczeństwa?

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Redbad Klijnstra (dyrektor Festiwalu Gorzkie Żale/Nowe Epifanie)

Data emisji: 2.02.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał wyemitowano w audycji "Poranek Dwójki".

mm/mg

Czytaj także

Redbad Klijnstra namówił znajomych aktorów i pisarzy na spotkanie z grzechem

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 15:50
- Sztuka często kojarzy się z rozrywką i tak też jest przedstawiana, żeby pewne rzeczy sprzedać. Z drugiej strony mamy eksperymentalne wydarzenia, zwane potocznie "sztuką dla sztuki". My chcemy być pośrodku - mówił w radiowej Jedynce aktor i reżyser Redbad Klijnstra, dyrektor artystyczny 6. Festiwalu Gorzkie Żale.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Redbad Klynstra: nie rozumiem łatki "Moher z Amsterdamu"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2014 19:00
Urodził się w Holandii, ale od 1989 roku na stałe mieszka w Polsce. Aktor i reżyser, który w swojej pracy często polega na intuicji. - Nie lubię odgrywać gotowych postaci, ciekawsze jest ich budowanie przy widzach - wyznał w Dwójce Redbad Klynstra.
rozwiń zwiń