REKLAMA

Tradycje Niedzieli Palmowej na polskiej wsi

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 16:40
O palmach wielkanocnych opowiadały śpiewaczki z Gałek Rusinowskich k. Przysuchy - Maria Pęzik, Maria Siwiec i Zofia Kucharczyk - oraz Maria Bury z Jaworzynki.
Audio
  • Maria Pęzik, Maria Siwiec i Zofia Kucharczyk oraz Maria Bury o tradycjach związanych z Niedzielą Palmową (Poranek Dwójki)
  • Maria Samsel o obchodach Niedzieli Palmowej w Łysych (Poranek Dwójki)
Palmy wielkanocne (zdj. ilustracyjne)
Palmy wielkanocne (zdj. ilustracyjne)Foto: wikimedia/domena publiczna

W audycji zapraszaliśmy także na Kurpie do miejscowości Łyse, gdzie odbywają się jedne z najwspanialszych i najbarwniejszych uroczystości Niedzieli Palmowej. O organizowanym tam konkursie palm wielkanocnych opowiadała Maria Samsel, dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

***

Prowadzi: Anna Szewczuk

Data emsji: 8.04.2017

Godzina emisji: 6.00

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki"

mc/bch


Czytaj także

Antonina Karpiel o dawnym życiu górali w Kościelisku

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 15:44
- Mój dziadek pobudował dom, żeby więcej gór widzieć, inny nie patrzał na góry, tylko żeby miał więcej polany, żeby miał co orać i sadzić - mówiła w Dwójce jedna z najstarszych mieszkanek Kościeliska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cecylia Zielińska, poetka zafascynowana wsią

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 13:50
- Wiejskie pejzaże, te wschody i zachody słońca, zawsze we mnie coś poruszają. Piękno polskiej ziemi i przyrody jest moim tematem, tym, co mnie najbardziej w sercu nurtuje - mówiła w Dwójce ludowa poetka z Kujaw.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zespół Kożuch zapowiada burzę

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 17:09
- Tempo naszych utworów koresponduje z tytułem płyty, bo zawsze przed burzą jest moment pozornego spokoju i wyciszenia - o swoim debiutanckim albumie pt. "Idzie burza" mówili w Dwojce muzycy łódzkiej grupy folkowej.
rozwiń zwiń