"Młodzi i film 2018". Debiutanci w blokach startowych

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 11:11
- Tej odsłony festiwalu nie da się zaszufladkować. Filmy, które pokażemy, mają różną tematykę i reprezentują różne gatunki - o tegorocznej odsłonie najstarszego w Polsce festiwalu, podczas którego można zobaczyć tylko debiuty filmowe opowiadały w Dwójce Liwia Mądzik oraz Anna Kot.
Audio
  • "Młodzi i film 2018". Debiutanci w blokach startowych (Poranek Dwójki)
Ewa Bukowska 1200.jpg
Ewa Bukowska: "53 wojny" to studium samotnej kobiety

Na festiwalu w  Koszalinie debiutowali między innymi Krzysztof Zanussi, Agnieszka Holland, Xawery Żuławski, Katarzyna Rosłaniec, Maria Sadowska i Kuba Czekaj. "Młodzi i Film" to nie tylko dwa konkursy: Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych i Krótkometrażowych Debiutów Filmowych, ale również pokazy pozakonkursowe. Współtwórczynie festiwalu podkreśliły, że podczas tegorocznej odsłony imprezy, która rozpocznie się 18 czerwca, swoją światową premierę będą miały dwa filmy "53 wojny" Ewy Bukowskiej i "Odnajdę cię" Beaty Dzianowicz. - Poza tym nasz festiwal to jedna z pierwszy okazji, by zobaczyć debiut Jacka Piotra Bławuta "W stronę czekolady". Mamy też retrospektywę Marka Koterskiego, 5 teatrotek oraz cztery debiuty zagraniczne.

Więcej na temat atrakcji festiwalu "Młodzi i film 2018" w nagraniu audycji.

***

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość: Liwia Mądzik (wicedyrektor festiwalu "Młodzi i film") oraz Anna Kot (rzeczniczka festiwalu "Młodzi i film")

Data emisji: 13.06.2018

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

bch

Czytaj także

Nowe Horyzonty 2017. Ryzykowne "maleńkie odkrycia"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 18:00
– Jest wiele tytułów oczywistych, zwycięzców festiwali w Cannes czy Berlinie, ale dla mnie najważniejsze są obrazy z pobocznych sekcji mniejszych i większych festiwali, bo ich później w kinie nie zobaczymy – mówił Marcin Pieńkowski, dyrektor artystyczny festiwalu Nowe Horyzonty we Wrocławiu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Dzikie róże". Samotność kobiety w rodzinie

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2017 11:00
– Zaraz potem, gdy przestała być nastolatką, stała się mamą. Od razu wpadła w kliszę rodziny – mówiła Anna Jadowska o bohaterce swojego najnowszego filmu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rafał Łysak: kamera pomagała mi w dyskusji z babcią

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 11:00
- Na przeszkodzie naszej relacji stanęła moja homoseksualna orientacja, której babcia nie była w stanie zaakceptować - mówił w Dwójce reżyser dokumentu "Miłość bezwarunkowa", nagrodzonego Złotym Lajkonikiem na 58. Krakowskim Festiwalu Filmowym.
rozwiń zwiń