Oscary 2020. "Parasite" najlepszym filmem. "Boże Ciało" bez statuetki

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 18:54
Południowokoreański "Parasite" został nagrodzony Oscarem dla najlepszego filmu. Obraz Joon-ho Bonga zwyciężył też w kategorii najlepszy film międzynarodowy, pokonując m.in. "Boże Ciało" Jana Komasy. W "Poranku Dwójki" zapraszamy Państwa na jedne z pierwszych wypowiedzi po gali oscarowej.
Audio
  • Eliza Rycembel i Piotr Sobociński o swoich wrażeniach po gali oscarowej. Relacja Marka Wałkuskiego (Poranek Dwójki)
  • Oscary 2020 - komentarze z Hollywood. Relacja Jana Pachlowskiego (Poranek Dwójki)
  • Michał Sobociński, Dorota Roqueplo, Aleksandra Konieczna. Komentarze do tegorocznych Oscarów w specjalnym materiale Beaty Kwiatkowskiej (Poranek Dwójki)
Twórcy Parasite na gali oscarowej
Twórcy "Parasite" na gali oscarowej Foto: PAP/EPA/ETIENNE LAURENT

84750260_2757089987674224_6728903779216785408_n.jpg
Oscary 2020 - serwis specjalny

- Nie mamy poczucia klęski. Przegraliśmy z filmem, który wygrał cztery Oscary, m.in. za najlepszy film w ogóle, konkurując z filmami amerykańskimi - podkreślał w specjalnej rozmowie prosto z Hollywood Piotr Sobociński, autor zdjęć do filmu "Boże Ciało". - Szczerze ucieszyliśmy się, że "Parasite" został ogłoszony jako najlepszy film. Wszyscy byliśmy jakąś jedną wielką grupą - dodawała aktorka Eliza Rycembel.


Od lewej: Bartosz Bielenia, Tomasz Zietek, Jan Komasa, Eliza Rycembel Od lewej: Bartosz Bielenia, Tomasz Zietek, Jan Komasa, Eliza Rycembel. PAP/EPA/DAVID SWANSON

- Piotr jest mistrzem w tym, co robi - opowiadał w "Poranku Dwójki" Michał Sobociński o pracy swojego brata Piotra Sobocińskiego. - On potrafi zrobić krok w tył, bo wie, że historia jest najważniejsza. Doszedł do takiego poziomu, że te zdjęcia są tak totalnie użyteczne dla historii. To oddziałuje na widza, wspomaga historię.

W specjalnym oscarowym materiale Beaty Kwiatkowskiej znalazły się również wypowiedzi aktorki "Bożego Ciała" Aleksandry Koniecznej oraz Doroty Roqueplo, twórczyni kostiumów do filmu Jana Komasy.

***

W audycji zajrzeliśmy również do prasy amerykańskiej i polskiej. A w Warszawie w studiu głos oddamy m.in. Aleksandrze Koniecznej oraz Markowi Zawierusze (scenograf "Bożego ciała") oraz krytykom - o godz. 7.30 odwiedził nas Michał Oleszczyk, aby podsumować tę oscarową drogę.

Zobacz też: "Boże Ciało". Bartosz Bielenia: mój bohater kieruje się miłością, nie doktryną>>>

W drugiej części programu podsumujemy inne ważne wydarzenie - Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina. Posłuchamy wrażeń laureatów, a Państwa i naszym gościem będzie prof. Katarzyna Popowa-Zydroń - przewodnicząca jury Konkursu Chopinowskiego.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Data emisji: 10.02.2020

Godzina emisji: 7.00-10.00

Czytaj także

Producenci "Bożego Ciała": nie spodziewaliśmy się, że dojdziemy tak daleko

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2020 05:36
W wywiadzie dla Polskiego Radia Leszek Bodzak i Aneta Hickinbotham, producenci filmu "Boże Ciało", przyznają, że nie spodziewają się Oscara. - Nie spodziewaliśmy się, że zajdziemy tak daleko - przyznali.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"1917", "Joker" czy najnowszy Tarantino. Który film ma największe szanse na Oscara?

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 15:00
Amerykańsko-brytyjski dramat wojenny "1917", film Quentina Tarantino "Pewnego razu w Hollywood" oraz południowokoreański "Parasite" to faworyci tegorocznych Oscarów. Według ekspertów, "Parasite" ma także największe szanse na statuetkę w kategorii filmu międzynarodowego, w której startuje obraz Jana Komasy "Boże Ciało". Ceremonia wręczenia Oscarów rozpocznie się o 2 w nocy naszego czasu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oscary 2020. Polska aktorka dubbingowa wystąpi na ceremonii wręczenia nagród

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 17:03
Katarzyna Łaska, która w polskiej wersji językowej wykonuje partie wokalne Elsy z disneyowskiej serii "Kraina lodu", zaśpiewa na oscarowej gali. Łaska z grupą innych wokalistek wykona utwór "Into the Unknown" z "Krainy lodu 2", który walczy o statuetkę w kategorii najlepsza piosenka.
rozwiń zwiń