Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie i jego kolekcja

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2024 13:42
Gościem wtorkowego "Poranka Dwójki" (22.10) będzie Szymon Maliborski, historyk sztuki i kurator w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
25 października nastąpi uroczyste otwarcie nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie
25 października nastąpi uroczyste otwarcie nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w WarszawieFoto: Marta Ejsmont

Bez wątpienia to jedno z najważniejszych i najbardziej oczekiwanych wydarzeń kulturalnych tego roku. 25 października - uroczyste otwarcie nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Na otwarcie - wystawa "Trudna miłość. Muzeum między placem a pałacem" w ramach 16. edycji festiwalu "Warszawa w Budowie". Będzie to refleksja nad rolą, jaką pełnią dzisiaj współczesne instytucje kultury w odniesieniu do historii budowy muzeum.

Zwiedzający przez kolejne trzy tygodnie będą mogli skorzystać z bogatej oferty artystycznej. Specjalnie na otwarcie setka wybranych przez zespół muzeum artystów przygotowuje performensy, działania, oprowadzania i koncerty. Przez kilka tygodni będzie trwał swoisty festiwal otwarcia, tak żeby wszyscy mogli się zapoznać z możliwościami budynku, z architekturą i potencjałem, który ta budowla niesie. A w lutym przyszłego roku zostanie otwarta kolekcja muzeum.

O szczegóły zapytamy Szymona Maliborskiego, historyka sztuki i kuratora w MSN. Początek rozmowy o godz. 8.30.

Ponadto w audycji:

***

Na "Poranek Dwójki" we wtorek (22.10) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Marcin Pesta.

pg/dz

Czytaj także

Spacer po Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2024 12:00
Spacer po nowopowstałym budynku Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Na terenie gmachu trwają jeszcze prace wykończeniowe, ale już jesienią tego roku budynek ma zostać oddany do użytku. W audycji "Kwadrans bez muzyki" opowiedzieli nam o nim: Cezary Wierzbicki i Marta Bartkowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warszawska Palma w kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej. "Teraz jest w lepszych rękach"

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2024 13:15
- Palma nigdy nie była moją własnością, tylko symbolicznie należała do społeczności, do tkanki organizmu miasta, do Warszawy - mówiła w Dwójce Joanna Rajkowska. Autorka słynnej palmy z ronda gen. Charles'a de Gaulle'a przekazała swoje dzieło w darowiźnie, tym samym artystyczna instalacja została włączona do kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej.
rozwiń zwiń