X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Basso profondo. Operowe światy Łukasza Koniecznego

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 15:40
- Jest kilka ról przeznaczonych dla basso profondo, który jest najniższym rodzajem operowego głosu. Jedna z nich to partia Sparafucile w "Rigoletcie" Verdiego, którą właśnie będę miał okazję śpiewać w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej - mówił w Dwójce ceniony artysta.
Audio
  • "Rigoletto" w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Rozmowa z Łukaszem Koniecznym (Wybieram Dwójkę)
Łukasz Konieczny
Łukasz KoniecznyFoto: mat.prasowe/Hajzer Studio

Gościem audycji "Wybieram Dwójkę" był Łukasz Konieczny, który wystąpi 12 stycznia w Warszawie w operze "Rigoletto".

- Praca w teatrze polega na tym, że często się czeka na swój czas, a wtedy rozmawia się z kolegami. Z Andrzejem Dobberem, który będzie śpiewał partię Rigoletta łaczy nas to, że obaj pracujemy w Niemczech. To wielki śpiewak, ma wspaniały głos i technikę. Wspólny występ z nim w Warszawie to dla mnie wielki zaszczyt - powiedział artysta.

Łukasz Konieczny jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Brał udział w wielu kursach mistrzowskich takich pedagogów i śpiewaków jak: Christian Elßner, Deborah Polaski, Gundula Hintz, David Syrus, Jane Henschel, Linda Watson, Franz Grundheber. Kursy aktorskie w Międzynarodowej Szkole Filmowej "IFS" w Kolonii uzupełniły przygotowanie sceniczne śpiewaka. Od sezonu artystycznego 2011 jest solistą Deutsche Oper am Rhein w Düsseldorfie, gdzie w latach 2009-2011 należał do Międzynarodowego Studia Operowego.

Posiada w swoim repertuarze ponad 50 ról operowych, m.in. Bartolo w "Weselu Figara", Masetto w "Don Giovannim" Mozarta, Crespel w "Opowieściach Hoffmanna" Offenbacha, Rocco w "Fideliu" Beethovena, Sparafucile w "Rigoletcie" i Banco w "Makbecie" Verdiego. Występuje również systematycznie z repertuarem koncertowym. Zdobył nagrodę specjalną w Międzynarodowym Konkursie Pieśni w Istambule w 2010 r.

Jaki miejsce w repertuarze Łukasza Koniecznego zajmuje opera współczesna? Czy Stanisław Moniuszko to kompozytor bliski śpiewakowi? O tym w nagraniu audycji.

***

Rozmawiał: Jakub Kukla

Gość: Łukasz Konieczny (śpiewak operowy)

Data emisji: 10.01.2019

Godzina emisji: 16.30

Materiał został wyemitowany w audycji Wybieram Dwójkę.

mko/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Brzmienie szalonych skrzypiec Stradivariego

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2018 17:13
Skrzypce mają już imię "Polonia" nadane 4.12.2018 z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Instrument został zakupiony w maju przez Romana Ziemiana i Stephana Morgensterna, założycieli portalu FutureNet. Na co dzień na Stradivariusie "Polonia" gra skrzypek Janusz Wawrowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor biblioteki Mozartiana: Mozart nie używał imienia Amadeus

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2019 15:20
- W gablocie przed nami widzimy listy z różnych okresów życia Mozarta, które pokazują jak podpisywał się na przestrzeni lat. Zaczynamy od informacji udostępnionych przez jego siostrę na potrzeby pierwszej biografii kompozytora. Znajdujemy tam zapis: Johannes, Chrisostomus, Wolfgang, Gottlieb Mozart urodził się 27 stycznia 1756 r. w Salzburgu. Nie ma tam słowa o Amadeuszu - mówił w Dwójce dr Armin Brinzing.
rozwiń zwiń