"Chłopi na BIS". Słuchowisko ze słuchowiska

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2017 16:11
Zapraszamy na skróconą wersję spektaklu plenerowego, który był połączeniem słuchowiska "Chłopi" z 1998 r. z inscenizacją teatralną.
Jan Warenycia
Jan WarenyciaFoto: Fot. Wojciech Kusiński PR SA

Przedstawienie "Chłopi na BIS", wystawione w Domu Pracy Twórczej Reymontówka w Chlewiskach w 2000 r., było jednym z wydarzeń Roku Reymontowskiego. Spektakl współorganizowało Polskie Radio BIS.

"Chłopi na BIS" według "Chłopów" Władysława Reymonta

Scenariusz i reżyseria: Jan Warenycia

Realizacja akustyczna: Andrzej Solczak i Maria Olszewska

Opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko

Muzyka: Kapela ze Wsi Warszawa

Obsada: Agnieszka Kotlarska, Katarzyna Łaniewska, Daria Trafankowska, Tomasz Zaliwski, Adam Bauman, Jacek Braciak, Stanisław Brudny, Katarzyna Herman, Ignacy Gogolewski

Obsada archiwalnego słuchowiska "Chłopi" z 1998 r.: Teresa Lipowska, Maria Garbowska, Krystyna Królówna, Cezary Kwieciński, Barbara Zielińska, Iwona Pawlak, Włodzimierz Bednarski, Gustaw Lutkiewicz, Piotr Bąk, Sylwester Maciejewski, Janusz Kłosiński, Lech Łotocki

***

Na "Wieczór ze słuchowiskiem" zapraszamy w sobotę (6.05) w godz. 19.00-20.00.

mc/bch

Czytaj także

Krawiec, kolejarz, zakonnik. Reymonta droga do Nobla

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2015 14:00
Nim przyszły noblista zabrał się za literaturę, imał się bardzo różnych zajęć. - To niesamowity zbiór doświadczeń - podkreślała dr Anna Małgorzata Pycka, przypominając o barwnej biografii Władysława Reymonta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rezurekcja nocą, czyli Wielkanoc u Reymonta

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2017 14:40
- Święta na wsi przebiegały w zupełnie innym rytmie niż w mieście. W "Chłopach" czytamy opis, w którym w niedzielę wielkanocną cała wieś śpi, a uroczyste śniadanie rozpoczyna się dość późno – powiedziała prof. Maria Jolanta Olszewska.
rozwiń zwiń