David Bowie. Śpiewy i tańce króla goblinów

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2016 14:00
– Śledząc karierę tego artysty od samego początku, można było przypuszczać, że zetknie się on z filmem – mówił Grzegorz Dąbrowski w audycji "Muzyka w kadrze".
Audio
  • Rozmowa o muzyczno-filmowych dokonaniach Davida Bowiego (Muzyka w kadrze/Dwójka)
David Bowie i Jennifer Connelly w filmie Labirynt
David Bowie i Jennifer Connelly w filmie "Labirynt"Foto: PAP

W programie rozmawialiśmy o filmach, w których wystąpił David Bowie, oraz słuchaliśmy muzyki, która w nich rozbrzmiewa - nie tylko autorstwa samego artysty. Stało się to dobrą okazją do przypomnienia kilku ciekawych nazwisk, a także sprawdzenia, jak dzisiaj funkcjonują te dzieła.

– O tym, jak trafna była jego decyzja o wejściu w świat filmu, świadczy fakt, że Bowie stworzył przekonujące role w obrazach dziś uznanych za kultowe – powiedział Grzegorz Dąbrowski. I już pierwsza produkcja, w którym wystąpił muzyk, przeszła do legendy kina...

David Bowie w serwisie internetowym Polskiego Radia >>>

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadzą: Mariusz Gradowski i Grzegorz Dąbrowski

Data emisji: 17.01.2016

Godzina emisji: 17.00

mc/bch

Czytaj także

"David Bowie był zbyt banalny dla polskich słuchaczy"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 07:00
- W latach 70. jego muzyka stanowiła zaprzeczenie rocka progresywnego, który był puszczany w Polskim Radiu. Wykonawcy tacy jak Lou Reed do nas nie trafiali, bo byli za prości - mówił w 2013 roku Grzegorz Brzozowicz. Audycję o fenomenie Davida Bowiego przypominamy w związku ze śmiercią znakomitego muzyka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

David Bowie. Nowa płyta zaskakuje

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2016 19:00
– "Blackstar" to nowe otwarcie - jedno z kilkunastu takich w karierze Bowiego – powiedział Marcin Sendecki o nowej płycie artysty, która ukazuje się 8 stycznia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

David Bowie nie żyje. Zmarł w wieku 69 lat

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 08:00
Jeszcze w piątek 8 stycznia cały świat świętował urodziny piosenkarza i premierę jego najnowszej, znakomicie przyjętej płyty. Dwa dni później zmagający się z rakiem muzyk zmarł.
rozwiń zwiń
Czytaj także

David Bowie. Pożegnanie mistrza wszechsztuk

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 18:00
- Był w pełni świadomym twórcą muzycznym i świetnym aktorem. Ale interesował się też modą, choreografią, kabaretem, studiował sztukę mimu - mówił o zmarłym Davidzie Bowiem Bartek Chaciński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

David Bowie - stały punkt odniesienia

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 15:07
"Nokturn" poświęciliśmy zmarłemu artyście. Był on przewodnikiem po muzyce II połowy XX wieku. Jedynym i bardzo subiektywnym.
rozwiń zwiń