"Ferdydurke" głosem Piotra Fronczewskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 11:04
Na antenie Dwójki w cyklu "Książka do słuchania" prezentowaliśmy "Ferdydurke" - pierwszą powieść Witolda Gombrowicza, którą pisał jeszcze w przedwojennej Polsce.
Piotr Fronczewski w radiowym studiu
Piotr Fronczewski w radiowym studiuFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Gombrowicz_1200x660.jpg
50. rocznica śmierci Witolda Gombrowicza. Serwis specjalny

Razem z trzydziestoletnim Józiem powróciliśmy do czasów szkolnych, żeby popatrzeć, jakie gęby przyprawia nam świat i jak niemożliwa jest droga do dorosłości.

Debiutanckie dzieło Gombrowicza nadaliśmy w najsłynniejszej bodaj interpretacji Piotra Fronczewskiego, który wydobywa z tekstu cały jego komizm i pozwala zatrzymać się nad wieloznacznościami. Nagranie zostało zarejestrowane dla Polskiego Radia w 1978 roku. Powieść Witolda Gombrowicza przypominamy w związku z 50. rocznicą jego śmierci, która przypada 24 lipca.

***

Tytuł audycji: Książka do słuchania

Data emisji: 15-31.07.2019

Godzina emisji: 22.40

bch/am


Zobacz więcej na temat: Witold Gombrowicz
Czytaj także

Gombrowicz - od wyobcowanego dziecka do artysty

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2017 10:00
Gościem "Strefy literatury" była Klementyna Suchanow, autorka wydanej właśnie dwutomowej biografii Witolda Gombrowicza "Ja, geniusz". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filozofia z Gombrowiczem w 6 godzin i kwadrans

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 17:26
- Ta książka jest mistrzowskim dziełem wprowadzającym do problematyki filozoficznej w sposób tak precyzyjny, a jednocześnie prosty, że trudno sobie wyobrazić coś lepszego w tym gatunku - mówił o "Kursie filozofii w sześć godzin i kwadrans" Witolda Gombrowicza jego polski tłumacz Ireneusz Kania.
rozwiń zwiń