X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trzy kluczowe słowa w życiu Ingolfa Wundera

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2015 15:44
Chopin, Liszt i Warszawa - to symbole, do których odwołał się na ostatniej płycie austriacki pianista. O ich znaczenie na festiwalu "Chopin i jego Europa" spytała muzyka Róża Światczyńska.
Audio
  • Ingolf Wunder na festiwalu "Chopin i jego Europa" (Podróż na jeden koncert/Dwójka)
Album Chopin i Liszt w Warszawie Ingolf Wunder nagrał razem z Orkiestrą Filharmonii Warszawskiej, pod dyrekcją Jacka Kaspszyka
Album "Chopin i Liszt w Warszawie" Ingolf Wunder nagrał razem z Orkiestrą Filharmonii Warszawskiej, pod dyrekcją Jacka KaspszykaFoto: Bartek Sadowski/materiały promocyjne

- "Chopin i Liszt w Warszawie" to dla mnie album bardzo osobisty - wyjaśniał Ingolf Wunder. - Z Warszawy pochodzi moja żona. Spędzam u Was tyle czasu, ile mogę. Poza tym wszystkie utwory zawarte na płycie związane są z Warszawą - dodawał.

To właśnie w stolicy Chopin skomponował pojawiające się na płycie utwory: Koncert f-moll i Poloneza Es-dur. Z kolei Liszt wykonał podczas debiutanckiego koncertu w Warszawie swój Hexameron.

Warto przypomnieć też, że w Warszawie Ingolf Wunder zdobył II nagrodę na Konkursie Chopinowskim w 2010 roku i otrzymał dodatkowo nagrodę publiczności i nagrody specjalne za najlepsze wykonanie koncertu i Poloneza-fantazji.

serwis specjalny
Chopin i jego Europa 2015 1200.jpg
Chopin i jego Europa 2015

W Dwójce pianista wyjaśniał, dlaczego na finał 11. Międzynarodowego Festiwalu Chopin i jego Europa wybrał Koncert fortepianowy f-moll w dyskusyjnej orkiestracji Alfreda Cortota.

***

Rozmawiała: Róża Światczyńska

Gość: Ingolf Wunder (pianista)

Data emisji: 29.08.2015

Godzina emisji: 21.00

Materiał wyemitowano w audycji "Podróż na jeden koncert".

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Anderszewski: uznałem, że to mnie wzbogaci

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2015 19:03
- Nie mam dużego doświadczenia ze śpiewakami i z tym repertuarem - mówił w Dwójce ceniony pianista, który na festiwal "Chopin i jego Europa" przygotował recital pieśni Roberta Schumanna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tobias Koch i zagadka czarnych fortepianów

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 14:00
- Gdy używamy Yamahy, Beiersdorfa czy Steinwaya to w jakimś sensie wszystko brzmi tak samo. Straciliśmy tę cudowną różnorodność fortepianów - mówił w Dwójce wybitny pianista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władimir Aszkenazi - pianista o sercu dyrygenta

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 12:07
- Gdy po raz pierwszy usłyszałem orkiestrę, byłem całkowicie oczarowany - mówił o początkach swojej miłości do muzyki symfonicznej dyrygent Władimir Aszkenazi.
rozwiń zwiń