Henryk Miśkiewicz: bawimy się dźwiękami, a to największa przyjemność w jazzie

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 18:21
- Każdy ma swoje zajęcia, gra w tym zespole to odskocznia od tego, co robimy na co dzień. Lubimy ze sobą grać, każdy z nas chętnie wraca do Full Drive - mówił na antenie Dwójki Henryk Miśkiewicz.
Henryk Miśkiewicz
Henryk MiśkiewiczFoto: Filip Blazejowski/Forum

Posłuchaj
08:05 2021_06_10 17_21_00 Wybieram Dwójkę Henryk Miśkiewicz o zespole Full Drive i jego koncercie w cyklu Jazz.PL (Wybieram Dwójkę)

30 12 2012  - Henryk Miśkiewicz _1200.jpg
Henryk Miśkiewicz i Full Drive w Jazz.PL. Transmisja w piątek

W ogrodzie artysty z Henrykiem Miśkiewiczem spotkał się Roch Siciński. - Lubię to robić, do pracy w ogrodzie wracam z dużą radością, zimą także odśnieżałem. Ale też sporo ćwiczyłem, grałem w domu, nie było koncertów, pracowaliśmy nad naszą rodzinną płytą. Teraz zająłem się aranżacjami, na brak pracy nie narzekałem i nie narzekam - mówił muzyk.

Pierwsza płyta Full Drive ukazała się 17 lat temu, ale zespół jest już pełnoletni. - To na początku było trio, a jego początkowy skład to ja, Marek Napiórkowski i Robert Kubiszyn. W Poznaniu zagraliśmy jedyny koncert w tym składzie, potem dołączył do nas Krzysztof Dziedzic, wtedy zaczęło się ostrzejsze granie. Pierwsza płyta ukazała się 2 czerwca 2004 roku, czyli dokładnie w moje urodziny - wspominał gość Dwójki.

Zobacz wszystkie koncerty z cyklu Jazz.PL>>>>

To najdłużej działający skład zespołu Henryka Miśkiewicza. Na piątkowym koncercie w ramach cyklu Jazz.PL Full Drive zagra materiał ze swej trzeciej płyty. Zespół powstał w warunkach koncertowych i wszystkie trzy albumy zostały nagrane w Jazz Cafe w Łomiankach. - Publiczność na występach tej grupy jest konieczna, dobrze, że będzie z nami choć kilkadziesiąt osób - podkreślił saksofonista.

***

Rozmawiał: Roch Siciński

Gość: Henryk Miśkiewicz (saksofonista, kompozytor, aranżer, lider zespołu Full Drive)

Data emisji: 10.06.2021

Godzina emisji: 17.20

Materiał wyemitowano w audycji "Wybieram Dwójkę".

mo

Zobacz więcej na temat: Jazz Roch Siciński Dwójka
Czytaj także

85. urodziny Jana Ptaszyna Wróblewskiego. "Jego największą zasługą była popularyzacja dobrego jazzu"

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2021 18:44
- Głównie był to amerykański jazz. Wymienię kilka nazwisk: Sonny Rollins, Gerry Mulligan, Stan Getz i Milles Davis z przyległościami. Także wielcy mistrzowie orkiestry jazzowej. Dla niego partytura orkiestry jazzowej była warsztatem codziennym i to nie tylko od 1968 roku, gdy powstało Studio Jazzowe Polskiego Radia - mówił Tomasz Szachowski w dniu 85. urodzin Jana Ptaszyna Wróblewskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wodecki Jazz '70 - dialogi". Odkryte w Archiwum Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 13:05
- To są wyłącznie nagrania, które zostały odnalezione w archiwum radiowym, nigdy nie wyszły w żadnej fonograficznej wersji - mówiła w "Poranku Dwójki" Katarzyna Wodecka-Stubbs, producentka albumu "Wodecki Jazz '70 - dialogi".
rozwiń zwiń