Festiwal Muzyki Barokowej - koncert inauguracyjny [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2022 16:00
To była prawdziwa muzyczna uczta. W ramach "Filharmonii Dwójki" zaprezentowaliśmy koncert inaugurujący tegoroczny Festiwal Muzyki Barokowej. Zapraszamy do zobaczenia zapisu wideo wydarzenia!

ZOBACZ WIDEO

Od 19 do 26 czerwca w Zamku Królewskim w Warszawie odbywa się drugi Festiwal Muzyki Barokowej. Każdy z czterech koncertów koncentruje się wokół sylwetki mało jeszcze w Polsce znanego twórcy włoskiego – Alessandra Stradelli.

Ten nietuzinkowy człowiek i kompozytor porównywany bywa z Caravaggiem i rzeczywiście w burzliwej biografii i twórczości obu artystów odnaleźć można wiele wspólnego. Pozostaniemy w kręgu przyjaciół i znajomych Stradelli, takich jak Carlo Ambrogio Lonati, Francesco Cavalli i inni.

Program:

Carlo Ambrogio Lonati Sonata I D-dur na skrzypce i basso continuo, Giovanni Battista Vitali Sonate a due, tre, quattro e cinque op. 5, Carlo Ambrogio Lonati Sonata V e-moll na skrzypce i basso continuo, Sonata VIII c-moll na skrzypce i basso continuo, Sinfonia A-dur na dwoje skrzypiec i basso continuo, Francesco Cavalli Canzony ze zbioru Musiche Sacre,

wyk.: {oh!} Orkiestra Historyczna pod kierunkiem Martyny Pastuszki

Festiwal Muzyki Barokowej

(Zamek Królewski w Warszawie, 19.06.2022)

Festiwal Muzyki Barokowej odbywa się pod patronatem Programu 2 Polskiego Radia.

***

Na audycję "Filharmonia Dwójki" we wtorek (21.06) w godz. 19.00-21.30 zapraszała Joanna Grotkowska.

Zobacz więcej na temat: koncert Dwójka

Czytaj także

Festiwal Muzyki Barokowej. Buszta: Alessandro Stradella jest niezmiernie wart poznania

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2022 10:20
- Stradella podczas swojego życia i działalności zawodowej był jednym z najlepiej opłacanych kompozytorów - dostawał trzykrotnie wyższe stawki niż inni współcześni mu twórcy - podkreśliła w Polskim Radiu 24 muzykolog Aleksandra Buszta, organizator koncertów na Zamku Królewskim w Warszawie.
rozwiń zwiń