Przeżyj to w kinie. 20 lat z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2025 16:21
Trwa akcja "Przeżyj to w kinie. 20 lat z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej". W jej ramach, w polskich kinach można oglądać najbardziej kultowe produkcje. Pokazy odbywają się w multipleksach oraz w kinach studyjnych i niezależnych w całym kraju. To doskonała okazja, by przypomnieć sobie ulubione dzieła polskiej kinematografii ostatnich dwóch dekad na dużym ekranie.
Plakat wydarzenia Przeżyj to w kinie. 20 lat z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej.
Plakat wydarzenia "Przeżyj to w kinie. 20 lat z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej".Foto: mat.pras

Filmy takie jak: "Katyń”, "Rewers”, "Pokłosie”, "W ciemności”, "Jesteś bogiem”, "Ida”, "Bogowie”, "Moje córki krowy”, "Ostatnia rodzina”, "Twój Vincent”, "Sztuka kochania”, "Kler”, "Zimna wojna”, "Boże ciało”, "Najmro”, "Piosenki o miłości”, "Johnny”, "IO”, "Niebezpieczni dżentelmeni” i "Kos” dostępne są w kinach w ramach akcji "Przeżyj to w kinie. 20 lat z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej"

- Pragniemy uczcić 20 lat działalności Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej przede wszystkim z widzami – właśnie w kinach, które kształtują poczucie wspólnoty. Szczególnie w czasach dynamicznych zmian w kulturze oglądania filmów, ważne jest, by doświadczać ich na dużym ekranie i wspierać polskie produkcje. Serdecznie zapraszam wszystkich do wspólnego świętowania. Chodźmy do kina na polskie filmy - zachęca Kamila Dorbach, Zastępca Dyrektora PISF. Więcej o akcji i jubileuszu PISF Kamila Dorbach opowiedziała wspólnie z Danielem Witowskim.

 "Bezpieczna przestrzeń. Dobre praktyki i narzędzia służące transformacji kształcenia teatralnego" 

Nakładem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza ukazała się trzytomowa publikacja "Bezpieczna przestrzeń. Dobre praktyki i narzędzia służące transformacji kształcenia teatralnego" pod redakcją Agaty Adamieckiej, Małgorzaty Jabłońskiej, Katarzyny Waligóry, Izabeli Zawadzkiej. Publikacja nominowana do nagrody Polskiego Towarzystwa Badań Teatralnych. I choć książki powstały w środowisku akademickim, zdecydowanie nie mają charakteru wyłącznie naukowego. Bezpieczna przestrzeń... opowiada o procesie zmian, w jakim znajduje się dziś całe, nie tylko w Polsce, środowisko sztuk performatywnych, filmu i teatru. O tej pozycji porozmawiamy o godz.17.10

Ponadto w audycji

  • Gdyńskie ślady Stefana Żeromskiego
  • Wystawa "Wszystko dla Pań. Modowe akcesorium od 1830 do 1940 roku” w ratuszu Staromiejskim w Toruniu
  • kolejny odcinek cyklu "Wolne słowo- Wolna Europa"

***

Na audycję "Wybieram Dwójkę" w środę (23.04) w godz. 16.00-18.00 zaprosił Jakub Kukla.

Czytaj także

Jaka jest symbolika Wielkanocy? Monice Zając wyjaśnia ks. prof. Andrzej Kobyliński

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2025 17:24
Wielkanoc to szczególny czas dla osób wierzących. To święto, które upamiętnia mękę i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jaki wymiar ma dzisiaj w świecie zachodnim? Jakie znaczenie ten czas ma dla osób innych wyznań albo niewierzących?
rozwiń zwiń
Czytaj także

XIX Konkurs Chopinowski - ruszają przesłuchania eliminacyjne

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2025 07:42
Do tegorocznej, XIX edycji Konkursu Chopinowskiego zgłosiła się rekordowa liczba kandydatów – 641 pianistów i pianistek z 58 krajów. Każdy Konkurs Chopinowski jest wyjątkowy, ale tegoroczny rozpoczyna też obchody 100-lecia konkursu, które swój finał będą miały podczas XX odsłony Konkursu w roku 2030. 
rozwiń zwiń