Spektakle Teatru Jaracza w Olsztynie w zabytkowych przestrzeniach Warmii i Mazur

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2025 17:27
- To już szósta odsłona festiwalu "Teatr Jaracza w zabytkach Warmii i Mazur", więc w pierwszej kolejności szukamy takich miejsc, gdzie teatru jeszcze nie było, a mieszkańcy mają utrudniony dostęp do wydarzeń kulturalnych. Z drugiej strony zależy nam, aby gościć w najpiękniejszych zakątkach naszego województwa, szczycących się wyjątkową architekturą i dziedzictwem kulturowym - mówiła w Dwójce Izabela Sowa-Dudulewicz,  wicedyrektorka olsztyńskiej sceny.
Zamek Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim
Zamek Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim Foto: Mariusz Switulski/Shutterstock

>>> Wejdź na podcasty.polskieradio.pl i posłuchaj audycji

Festiwal "Teatr Jaracza w zabytkach Warmii i Mazur" to ambitne przedsięwzięcie rozciągnięte nie tylko w czasie (czerwiec, sierpień, wrzesień i październik), ale również lokalizacyjnie. W tym roku aktorzy odwiedzą aż 14 miejscowości, między innymi Pasłęk, Lidzbark Welski, Lidzbark Warmiński, Pasłęk czy Ogródek.

Pałace, zamki, dwory i kościoły. Teatr Jaracza w zabytkach Warmii i Mazur

- Pojawiamy się między innymi na dziedzińcach zamków, w zabytkowych stodołach czy też w zsekularyzowanych kościołach. Nasz festiwal to nie tylko prezentacja najwyższej jakości sztuki teatralnej, ale także promocja bogactwa kulturowego i turystycznego naszego pięknego regionu - podkreślała Izabela Sowa-Dudulewicz.

W repertuarze tegorocznego wydarzenia znalazły się następujące spektakle: "Warmia i Mazury. Ballada o miłości", "Wszystko na darmo", "Nie smućcie się. Ja zawsze będę z Wami", "Jak płakać w miejscach publicznych", "Sztuka kochania Polaków", "Lekarz na telefon" oraz "Sztuka". Najbliższe przedstawienia odbędą się 3 i 10 sierpnia (kolejno Ryn i Szczytno).

***

Tytuł audycji: Wybieram Dwójkę 

Prowadzenie: Adam Suprynowicz

Gość: Izabela Sowa-Dudulewicz (zastępczyni dyrektora Teatru Jaracza w Olsztynie)

Data emisji: 11.07.2025

Godz. emisji: 16.30

pg


Czytaj także

Pałac w Morągu – pruski zabytek z baśniami braci Grimm w tle

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 12:27
Odwiedzając warmijskie miasteczko Morąg, warto zajrzeć do Muzeum im. Johanna Gottfrieda Herdera, które mieści się w XVI-wiecznym Pałacu Dohnów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oddział Muzeum Warmii i Mazur w Morągu pod nową nazwą – Muzeum Prus Górnych

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2025 11:15
Muzeum Prus Górnych otworzyło się dla zwiedzających po długim remoncie. W historycznych wnętrzach pałacu Dohnów goście mogą odkrywać fascynującą historię ziem, które przez wieki kształtowały się na styku wielu kultur. 
rozwiń zwiń