X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak krowy słuchały pieśni z Lubelszczyzny

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2015 15:06
– Nieraz pasło się krowy albo szło się doić do obory i się śpiewało – mówiła Janina Chmiel z Wólki Ratajskiej, roztoczańska śpiewaczka ludowa.
Audio
  • Spotkanie z Janiną Chmiel z Wólki Ratajskiej, roztoczańską śpiewaczką ludową (Źródła/Dwójka)
Z powodu natłoku zajęć Janina Chmiel mogła niekiedy ćwiczyć tylko podczas prac gospodarskich, za publiczność mając zwierzęta hodowlane (zdj. ilustracyjne)
Z powodu natłoku zajęć Janina Chmiel mogła niekiedy ćwiczyć tylko podczas prac gospodarskich, za publiczność mając zwierzęta hodowlane (zdj. ilustracyjne)Foto: Jan Kretschmer/flickr/cc

Nagroda Muzyka Źródeł 2014
Chmiel Kubiak 663.jpg
Janina Chmiel i Tadeusz Kubiak

Artystka pochodzi z muzykalnej rodziny. – Mój tatuś założył orkiestrę dętą, w której grali bracia i stryjek. Stworzyli dużą grupę, dziesięciu ich było – wspominała. Jeden z braci Janiny Chmiel miał wykształcenie muzyczne i grał w Filharmonii Lubelskiej. – Niestety bracia nie żyją, nie ma już orkiestry w Wólce Ratajskiej. Zostałam sama z muzyków – dodała.

W Dwójce śpiewaczka opowiadała o swoich muzycznych początkach i sukcesach, o pieśniach sierocych, weselnych i balladach. Zdradziła też, co jest lepsze od telewizji i komputerów oraz dlaczego w ciągu 70 lat życia "wszędzie jej było za dużo".

***

Prowadzi: Kuba Borysiak

Gość: Janina Chmiel (śpiewaczka ludowa, laureatka nagrody Muzyka Źródeł w 2014 r.)

Data emisji: 1.10.2015

Godzina emisji: 12.20

Materiał został wyemitowny w magazynie "Źródła".

mc/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sounds Like Poland, czyli polski folk na pokaz

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 15:39
– Już po raz trzeci zaprezentujemy polskich artystów m.in. dyrektorom festiwali world music z całego świata – mówiła Maria Pomianowska, dyrektor artystyczna Skrzyżowania Kultur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Koniakowie hekluje się od pokoleń

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 14:00
- U nas nie robi się koronek, tylko "hekluje się różiczki" - wyjaśniła Zuzanna Ptak, koronczarka z Koniakowa, tegoroczna laureatka Nagrody im. Oskara Kolberga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skrzyżowanie Kultur: miłość, taniec i przyprawy

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2015 10:25
– To mnóstwo rozmaitych historii, cała gama opowieści – mówiła o swojej nowej płycie Noura Mint Seymali z Mauretanii, której występ zakończy festiwal Skrzyżowanie Kultur.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prusinowski: zaczęliśmy cenić nowych Kolbergów

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 15:00
O plonach Roku Kolberga (2014) rozmawialiśmy z Januszem Prusinowskim, zasłużonym promotorem i interpretatorem muzyki tradycyjnej.
rozwiń zwiń