X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sztuka nieokrzesana włocławskiego Nikofora

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2016 15:18
- Stanisław Zagajewski osiągnął sławę światową, jeśli chodzi o artystów z kręgów tzw. sztuki surowej - mówiła Krystyna Kotula, przedstawiając sylwetkę twórczą tego oryginalnego rzeźbiarza samouka.
Audio
  • Krystyna Kotula z Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku o życiu i twórczości Stanisława Zagajewskiego (Źródła/Dwójka)
Fragm. rzeźby autorstwa Stanisława Zagajewskiego. Prace Zagajewskiego można zobaczyć na wystawie Szara strefa sztuki  - polscy twórcy art brut w warszawskim Państwowym Muzeum Etnograficznym (15 lipca-18 września 2016)
Fragm. rzeźby autorstwa Stanisława Zagajewskiego. Prace Zagajewskiego można zobaczyć na wystawie "Szara strefa sztuki - polscy twórcy art brut" w warszawskim Państwowym Muzeum Etnograficznym (15 lipca-18 września 2016)Foto: Edward Koprowski/PME w Warszawie

Nieznane są jego prawdziwe nazwisko i data urodzenia: w wieku dwóch lat został podrzucony pod kościół św. Barbary w Warszawie. - Sam podkreślał, że już jako dziecko w zakładach opiekuńczych najbardziej lubił lepić figurki z gliny - opowiadała Krystyna Kotula z Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku. Talenty artystyczne, które Stanisław Zagajewski ujawniał już za młodu, spowodowały, że postanowiono wysłać go do szkoły budowalnej…

Zanim osiadł we Włocławku, zanim doceniono jego talent ("wcześniej kojarzył się z kloszardem, który pcha przez miasto dziecięcy wózek ze sforą piesków"), imał się wielu zajęć – był kucharzem, ogrodnikiem, krawcem. Wielki przełom w jego życiu przyniósł dopiero rok 1983.

***

Przygotował: Piotr Kędziorek

Gość: Krystyna Kotula (Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku)

Data emisji: 15.07.2016

Godzina emisji: 12.00

Materiał wyemitowany w audycji "Źródła".

jp/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zaginione dziedzictwo północnego Mazowsza

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 15:06
- Spóźniłem się o jakieś 10-15 lat - mówił w Dwójce skrzypek Bartosz Niedźwiecki, wielokrotny laureat festiwalu "Nowa Tradycja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Wrona: muzykę ludową trzeba czuć

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2016 17:00
- Z nutek się jej nie wygra. Bo muzyka ludowa to nie zapisana prymka, tylko melodia zasłyszana, którą trzeba po swojemu ozdobić - podkreślał klarnecista, który wziął udział w koncercie Nowej Tradycji 2016 "Muzyka Źródeł: Lasowiacy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roman Wojciechowski. Ludowy multimedalista

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2016 15:00
- Mam jeszcze marzenie, żeby wystąpić na festiwalu w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą z kapelą - mówił w Dwójce jeden z najbardziej utytułowanych polskich muzyków ludowych.
rozwiń zwiń