Muzyka świata na dobry początek roku

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020 16:00
W programie noworocznych "Źródeł" posłuchaliśmy m.in.: Ayuba Ogada z Kenii, Esbjorna Hazeliusa ze Szwecji, Garifuna Collective z Belize i Monici Salmaso z Brazylii.
Audio
  • Muzyka świata na dobry początek roku (Dwójka/Źródła)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: FreePhotos/Pixabay

Prowadzący audycję, Kuba Borysiak, złożył słuchaczom życzenia pomyślności i wielu muzycznych wzruszeń w Nowym Roku z Programem 2 Polskiego Radia. Wybrał również dla Państwa kilka pieśni powstałych na przełomie ostatnich lat, zarówno nowości jak i albumy wydane nieco wcześniej. Wszystko w klimacie muzyki świata. W audycji dominowała muzyka afrykańska, ale nie tylko.

Zapraszamy do odsłuchania podcastu.

***

Tytuł audycji: Źródła 

Prowadził: Kuba Borysiak

Data emisji: 01.01.2019

Godzina emisji: 15.15


gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Własnymi Słowami. Odkryj bogactwo języków świata

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 16:00
29 listopada rozpoczyna się w Warszawie festiwal Własnymi Słowami, poświęcony rdzennym kulturom i językom. O wydarzeniu opowiadał jego organizator dr Stanisław Kordasiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starożytne źródła Bożego Narodzenia

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2019 16:00
W czwartek 26 grudnia Adam Strug opowie o genezie święta Bożego Narodzenia i kontrowersjach z nim związanych. Okazuje się bowiem, że nie wszyscy chrześcijanie przyłączają się do obchodów, a to za sprawą jego pogańskiej proweniencji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy Rok

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2019 09:00
Pierwotnie zwyczaje i obrzędy noworoczne na dobry początek i szczęśliwy przebieg całego roku, związane były z porą przesilenia zimowego. Prawdopodobnie dlatego, najstarsze, znane w Polsce obchody, wierzenia i zwyczaje noworoczne były – w większości – powtórzeniem praktyk wigilijnych.
rozwiń zwiń