X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Barabra Sass. "Jej filmy pozostają aktualne"

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2015 15:30
- Myślę, że będą je oglądały kolejne pokolenia, ponieważ te obrazy nie dotyczą bieżących realiów, ale ponadczasowych postaw ludzkich - wspominała twórczość wybitnej reżyserki Dorota Stalińska.
Audio
Barbara Sass i Dorota Stalińska w roku 1980
Barbara Sass i Dorota Stalińska w roku 1980Foto: PAP/Stefan Kraszewski

Dorota Stalińska była jedną z ulubionych aktorek zmarłej 2 kwietnia tego roku Barbary Sass. Reżyserka obsadziła ją w głównych rolach w ważnych dla polskiego kina filmach, jak: "Bez miłości", "Krzyk" czy "Debiutantka". - Po "Bez miłości" okrzyknięto nas parą kina kobiecego - opowiadała Dorota Stalińska, dodając, że Barbara Sass nie lubiła tego określenia.

Aktorka wspominała, że Sass na planie zawsze była precyzyjnie przygotowana i miała wizję tego, co chce zrobić. Nie zamykała się jednak na pomysły innych. - Kiedy sugerowałam, że coś można by zrobić inaczej, wtedy robiła dwie wersje, żeby mieć wybór przy montażu.

Dorota Stalińska zwracała uwagę, że udział w filmach Barbary Sass z jednej strony był wspaniałą przygodą, z drugiej - przykleił jej pewną etykietkę, z którą aktorka się zmaga do dziś.

***

Tytuł audycji: Pożegnania

Przygotowała: Aldona Łaniewska-Wołłk

Goście: Dorota Stalińska (aktorka)

Data emisji: 1.11.2015

Godzina emisji: 15.25

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dymna o Sass: w jej filmie czułam się jak w transie

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 13:37
- Była moim akumulatorem. Na planie nie opuszczała mi ani na chwilę - wspominała w Dwójce zmarłą reżyserkę Barbarę Sass Anna Dymna.
rozwiń zwiń