X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Albert Bruggen. Wiolonczelista z duszą filmowca

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2017 12:15
- W trasę koncertową zabieram ze sobą osiem czy dziesięć kamer i staram się uchwycić z koncertu jak najwięcej– powiedział Albert Bruggen – wiolonczelista i członek Orkiestry XVIII wieku, który oprócz gry na scenie zajmuje się jednocześnie… dokumentacją występu zespołu.
Audio
  • Rozmowa z Albertem Bruggenem (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
  • Rozmowa z Erikiem Hoeprichem (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: woaiss/Shutterstock.com

- Wszystko zaczęło się od tego, że kupiłem kiedyś niewielką kamerę i podczas trasy koncertowej postanowiłem nagrać krótki reportaż o zespole. Początkowe efekty nie były najlepsze. Nie zniechęciło mnie to jednak i dalej podążałem za orkiestrą z kamerą. Frustrował mnie nieco fakt, że nie mogę filmować prób i koncertów z zewnątrz, bo przez cały ten czas po prostu muszę siedzieć przy wiolonczeli. Dlatego ustawiałem sprzęt na fortepianie czy gdzieś z boku, nagrywałem wszystko, a potem montowałem. Później doszedł do tego dźwięk i tak to się jakoś potoczyło. Kiedy założyciel Orkiestry Frans Bruggen – zaczął mieć problemy zdrowotne i zaczął poruszać się na wózku – miałem poczucie, że muszę udokumentować jak najwięcej, czułem się jak czarna skrzynka w samolocie. Wiedziałem, że te nagrania będą miały kiedyś dużą wartość historyczną. Wciąż mam wiele niewykorzystanego materiału z jego udziałem – dodał Albert Bruggen, który wraz z Orkiestrą XVIII wieku wystąpił podczas festiwalu "Chopin i jego Europa".

W nagraniu posłuchamy również rozmowy z klarnecistą Erikiem Hoeprichem.

***

Rozmawiała: Monika Zając

Gość: Albert Bruggen (wiolonczelista), Eric Hoeprich (klarnecista)

Data emisji: 26.08.2017

Godzina emisji: 18.09

Materiał wyemitowano w audycji "Letni festiwal muzyczny".

mz/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Muzyka w stanie czystym". Ulubieni pianiści Vadyma Kholodenki

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2017 12:00
- Podziwiam właściwie wszystkich wybitnych pianistów z przeszłości, ale mam kilku ulubieńców, których nagrań słucham regularnie - przyznał w Dwójce znakomity ukraiński muzyk, gość tegorocznego festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Staier: te sonaty to symbol wielkości Brahmsa

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2017 14:59
- Kompozytor przed ich napisaniem kilkukrotnie zarzekał się, że przechodzi na emeryturę. Mówił, że komponowanie sprawia mu zbyt wiele wysiłku - o utworach, które zabrzmiały podczas koncertu na festiwalu "Chopin i jego Europa", opowiadał pianista Andreas Staier.
rozwiń zwiń