"To, co najpiękniejsze - pamięci Krzysztofa Krawczyka". Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie w hołdzie artyście

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 09:52
Polskie Radio zaprezentowało w niedzielę (20.06) niezwykłe muzyczne widowisko, podczas którego utwory Krzysztofa Krawczyka wykonała m.in. Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie. Zapraszamy do oglądania.
Czytaj też
Piosenki Krawczyka 1200.png
"Piosenki Krzysztofa Krawczyka". Nowy kanał muzyczny Polskiego Radia

Wyjątkowy koncert "To, co najpiękniejsze – pamięci Krzysztofa Krawczyka" otworzy Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie, która zagra najsłynniejsze piosenki artysty w aranżacji Wojciecha Kostrzewy. Będą to między innymi "Parostatek", "Byle było tak", czy "Rysunek na szkle". Retransmisji tej części koncertu będzie można wysłuchać w radiowej Dwójce.

OGLĄDAJ WIDEO

***

Cykl koncertów "To, co najpiękniejsze", pod honorowym patronatem Rady Mediów Narodowych, realizowany jest w Polskim Radiu od jesieni 2017 roku. Jego celem jest popularyzacja polskiej i światowej muzyki, w tym również klasycznej, wśród odbiorców poszukujących kontaktu z wartościową muzyką i kulturą wysoką.

  • Retransmisja I części koncertu: poniedziałek, 21 czerwca, godz. 13.00, Program 2.
.

***

Na audycję "Koncerty w porze lunchu" w poniedziałek (21.06) w godz. 13.00-14.00 zapraszała Róża Światczyńska.

Czytaj także

"Pozostanie w naszych głowach i myślach". Artyści o legendzie polskiej muzyki

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2021 16:55
W wieku 74 lat niespodziewanie odszedł od nas Krzysztof Krawczyk, którego piosenki od lat kochała cała Polska. - Jego utwory są największą wartością, ale myślę o nim również jako o człowieku, którego ilekroć spotykałem, to zawsze widziałem jego uśmiech, przychylność i otwartość - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Piaseczny. Jak inni artyści wspominają legendę polskiej sceny muzycznej?
rozwiń zwiń