Polskie Radio
Section05
Ryszard Poznakowski

"Nie muszę otwierać fabryki o szóstej rano". Poznakowski o życiu na mazowieckiej wsi

- Nie brakuje mi atrakcji wielkiego miasta. Mam aż nadto atrakcji cichej, mazowieckiej wsi - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Poznakowski, twórca licznych przebojów gwiazd polskiej estrady, ale i wieloletni… sołtys Magnuszewa Dużego. Czy Warszawa stała się dla niego mniej ważna niż jeszcze kiedyś?
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Poznakowski Zbigniew Krajewski muzyka rozrywkowa Małgorzata Raducha

Filipinki - pierwszy polski girlsband. "Były fenomenem na skalę światową"

Powstał w Szczecinie przy Technikum Handlowym na piętnastolecie tej szkoły. Pierwszy polski girlsband szybko zawojował sceny muzyczne w Polsce takimi przebojami, jak: "Serwus, panie Chief", "Tylko raz", "Do widzenia, profesorze". Mowa o żeńskim zespole "Filipinki", który zyskał popularność nie tylko wśród rówieśników, lecz także wśród wszystkich pokoleń odbiorców. 
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Krajewski piosenka Ryszard Poznakowski Mateusz Święcicki zespół Alibabki KULTURA

"Tamte prywatki" powstały podczas gry w brydża

- Powstały między szlemikiem w kiery, a szlemem w piki, kiedy grałem w brydża - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o początkach przeboju "Gdzie się podziały tamte prywatki" Ryszard Poznakowski, kompozytor i członek legendarnych Trubadurów oraz Czerwono-Czarnych. Artysta świętuje dziś swoje 76. urodziny i zapowiada, że ma jeszcze wiele planów na przyszłość. Jakich?
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Maria Szabłowska Ryszard Poznakowski Wojciech Gąssowski

"Żyje swoim życiem w licznych coverach". Grażyna Orlińska o utworze "Chałupy Welcome To"

 - Ta piosenka żyje swoim własnym życiem w licznych coverach. Jak jej słucham, to cieszę się, że jest to jedno z moich pierwszych dzieci i mimo upływu lat, całkiem nieźle sobie radzi - mówiła na antenie radiowej Jedynki Grażyna Orlińska, autorka tekstu m.in. do słynnego przeboju "Chałupy Welcome To". 
Zobacz więcej na temat:  piosenka MUZYKA Zbigniew Wodecki Ryszard Poznakowski Maria Szabłowska poezja

"Pozostanie w naszych głowach i myślach". Artyści o legendzie polskiej muzyki

W wieku 74 lat niespodziewanie odszedł od nas Krzysztof Krawczyk, którego piosenki od lat kochała cała Polska. - Jego utwory są największą wartością, ale myślę o nim również jako o człowieku, którego ilekroć spotykałem, to zawsze widziałem jego uśmiech, przychylność i otwartość - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Piaseczny. Jak inni artyści wspominają legendę polskiej sceny muzycznej?
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Krzysztof Krawczyk Andrzej Piaseczny Muniek Staszczyk Andrzej Smolik Ryszard Poznakowski Wojciech Trzciński Andrzej Korzyński Muzyczna Jedynka

Ryszard Poznakowski i jego wspomnienia estradowych przebojów

Twórca wielu przebojów, kompozytor i członek legendarnych "Trubadurów" oraz "Czerwono-Czarnych". Na polskiej scenie muzycznej jest już od ponad 55 lat. Na kolejne 50 lat czeka z niecierpliwością. O najciekawszych momentach ze swojego zawodowego życia i planach muzycznych Ryszard Poznakowski opowiedział w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim.
Zobacz więcej na temat:  Trubadurzy Ryszard Poznakowski Adam Strug Teresa Drozda Kazimierz Kowalski muzyka rozrywkowa kompozytor Zbigniew Krajewski MUZYKA