X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzegorz Damięcki. "Postać trzeba rozrysować"

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2016 17:30
- Największą nagrodą dla mnie jest wyjście niezauważonym po przedstawieniu. Jeżeli ludzie nie są w stanie zorientować się, że to ten sam mężczyzna, którego widzieli na scenie, to znaczy, że dobrze wcieliłem się w swoją postać – powiedział w Dwójce Grzegorz Damięcki.
Audio
  • Grzegorz Damięcki opowiada o aktorstwie i nie tylko (Audycja okolicznościowa/Dwójka)
Grzegorz Damięcki
Grzegorz DamięckiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Znakomity aktor dotychczas kojarzony z rolami uduchowionych wrażliwców dokonał świetnej i zaskakującej metamorfozy w serialu "Belfer", gdzie zagrał Grzegorza Molendę, niestroniącego od ciemnych porachunków biznesmena.

 - Gdy przygotowuję się do roli, lubię rysować swoje postaci. Rysowałem też sobie Molendę. jego twarz, jego sposób patrzenia i chodzenia. Choćby nie wiem, jak czarny był to charakter, to jego postać ma sens, gdy dorobimy mu cały krwioobieg, razem z sercem, mózgiem i empatią. Próbowałem się zastanowić, z czego to wynika, że nawet najgorszy bandzior wraca do domu, ma jakiegoś psa, którego głaszcze po głowie, ma żonę i dzieci, nad którymi stara się roztoczyć opiekę - opowiadał aktor.

Grzegorz Damięcki Granie czarnych charakterów to dla mnie czysta przyjemność. Lubię ten moment, kiedy można być kimś, kim nigdy w życiu nie chciałoby się być.

W nagraniu audycji posłuchamy również o wyniesionej z domu teatralnej tradycji Grzegorza Damięckiego, jego młodości buntowniczej w rytmie punk rocka, a także o tym, jaki był kiedyś i jaki jest dziś warszawski Teatr Ateneum, któremu aktor pozostaje wierny od początku swej kariery.

***

Tytuł audycji: Spotkanie z Grzegorzem Damięckim

Prowadzi: Jacek Wakar

Gość: Grzegorz Damięcki (aktor)

Data emisji: 26.12.2016

Godzina emisji: 16.00

mz/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gajewski. Aktor, który uczy aktorstwa

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2016 19:00
- Staram się wyraźnie mówić swoim studentom, że ryzykują całe swoje życie w każdej roli – powiedział w Dwójce Jarosław Gajewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teresa Budzisz-Krzyżanowska: co robię? Żyję!

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 19:00
– Nie zagram już głównej roli. Ale dzięki temu mam czas oglądać zachody słońca i spotykać się z ludźmi – mówiła wybitna aktorka teatralna i filmowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Adamczyk. Papież, który stał się milicjantem

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2016 19:00
- Mieliśmy noc zdjęciową, podczas której w ramach jednej sceny każdy z nas wypalił 60 papierosów. To naprawdę było duże wyzwanie. Przez to musiałem zacząć palić – mówił w Dwójce Piotr Adamczyk, opowiadając o swojej najnowszej roli w filmie Macieja Pieprzycy "Jestem mordercą".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Olgierd Łukaszewicz nie zagrał u Wajdy

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2016 19:00
- Przez całe życie byłem niepoprawnym harcerzem. Gdy zawód aktora nie przynosił mi satysfakcji, bo nie dostałem odpowiednio dużej roli, albo nie zainteresował się mną reżyser, szedłem własną drogą i nie czułem się przegrany – powiedział Olgierd Łukaszewicz.
rozwiń zwiń